Josh Groban uwielbia musicale. Do tego stopnia, że postanowił zinterpretować i wydać na płycie największe musicalowe przeboje. Album otrzymał tytuł „Stages”, a do jego powstawania Josh zaprosił między innymi uwielbianego w Polsce trębacza Chrisa Bottiego oraz wokalistkę Kelly Clarkson. Płyta ukaże się w Polsce 20 kwietnia.

www.youtube.com/watch?v=UMlfkuWM4jY

Na album trafiło 13 musicalowych przebojów ulubionych scenicznych produkcji Josha Grobana, w tym „Chess”, „Charlie i fabryka czekolady”, „Upiór w operze”, „Czarnoksiężnik z krainy Oz”, czy „Nędznicy”. Utwory urzekły go w oryginale przede wszystkim przepięknymi aranżacjami, melodiami oraz wspaniale opowiedzianą historią. „Nic nie inspirowało mnie w życiu silniej niż energia pojawiająca się w teatrze, gdy na scenie śpiewane są cudowne piosenki w cudownej sztuce. Ta płyta jest formą złożenia hołdu moim inspiracjom oraz wspomnieniom” – mówił Groban. „Marzyłem o jej nagraniu. Wiedziałem, że kiedyś nadejdzie ku temu odpowiedni moment. Nadszedł teraz”.

JG_STAGES_CVR_FNL-2

Utwory Josh nagrał z udziałem producentów Humberto Gatiki i Bernie’ego Hermsa, w Los Angeles oraz w londyńskich studiach Abbey Road z udziałem 75-osobowej orkiestry. Jednym z najpiękniejszych momentów na „Stages” jest piosenka „Pure Imagination”, którą w oryginale w musicalu „Charlie i fabryka czekolady” śpiewał wspaniały Gene Wilder. “Fani domagali się, abym to zaśpiewał. Jestem wielkim fanem filmu, był on częścią mojego dzieciństwa. Gene Wilder zaśpiewał ten utwór po prostu genialnie” – powiedział Josh.

Na „Stages” Josh Groban nagrał trzy duety, z Kelly Clarkson w „All I Ask Of You”, Audrą McDonald w „If I Loved You” oraz z Chrisem Bottim w „Old Devil Moon”. „Duety mają dla mnie wielkie znaczenie. Jestem zaszczycony, że Kelly, Audra i Chris przyjęli moje zaproszenie”– zapewnia Josh Groban.

Tracklista płyty przedstawia się następująco:

1. Pure Imagination (Charlie i fabryka czekolady)
2. What I Did For Love (A Chorus Line)
3. Bring Him Home (Nędznicy)
4. Les Temps Des Cathédrales (Dzwonnik z Notre Dame)
5. All I Ask Of You (Upiór w operze) (feat. Kelly Clarkson)
6. Try To Remember (The Fantasticks)
7. Over the Rainbow (Czarnoksiężnik z krainy Oz)
8. Children Will Listen/Not While I’m Around (Sweeney Todd/Into the Woods)
9. You’ll Never Walk Alone (Carousel)
10. Old Devil Moon (Finian’s Rainbow) (feat. Chris Botti)
11. Finishing The Hat (Sunday In The Park With George)
12. If I Loved You (Carousel) (feat. Audra MacDonald)
13. Anthem (Chess)