Już 15 marca z najnowszą, uwodzicielską, kokieteryjną i idealnie skomponowaną płytą – MIKA URBANIAK wraz z Victorem Daviesem zagości na scenie Klubu Pokład.

mika-plakat_mini

Wokalistka, kompozytorka, autorka tekstów. Od 11 roku życia pisze własne piosenki. Na scenie zadebiutowała jako 14 latka. Córka gigantów jazzu – Urszuli Dudziak i Michała Urbaniaka. W branży muzycznej ceniona za świetny głos i doskonały flow, a co za tym idzie zapraszana do współpracy przez największe osobowości polskiej sceny. Jej głos znamy doskonale z solowych płyt Andrzeja Smolika (znany singiel , „Who Told You” – to właśnie Mika!) oraz gościnnych nagrań i występów u boku m.in. Grzegorza Markowskiego, Mietka Szcześniaka, Noviki, O.S.T.R., Liroy’a i – oczywiście – Michała Urbaniaka.

Solowy debiut MIKI przypadł na rok 2009. Album „Closer”, spotkał się z doskonałym przyjęciem zarówno przez publiczność jak i krytyków muzycznych, o czym świadczy status złotej płyty oraz nagroda polskiego przemysłu fonograficznego – Fryderyk 2010 – za album roku w kategorii pop. Na płycie znalazł się m.in przebój „In my dreams”.

Nad produkcją albumu czuwał znakomity Troy Miller (znany m.in. ze współpracy z Amy Winehouse, Markiem Ronsonem i Roy Ayers.)

W 2012 r. ukazał się drugi solowy album Miki „Follow You”, którego producentem jest Victor Davies.

01 grudnia 2014r. ukaże się kolejny, trzeci już album Miki „Once in a Lifetime”, którego producentem ponownie jest Victor Davies.

Ten album zainspirowany jest muzyką swingową lat 30, połączoną ze współczesnymi beatami hip hopowymi i elementami popu.

Można na nim usłyszeć piękne, oryginalne melodie – od szybkich utworów z akompaniamentem sekcji dętej, klarnetu i gitary, do bardziej intymnych akustycznych ballad z samą gitarą i smyczkami. Chwilami można na mim usłyszeć również romantyczny, zabawny i radosny rap, który Mika zręcznie i subtelnie wplata w wybrane piosenki.

To wszystko sprawia, że album przepełniony jest dynamiką i różnorodnością i ma wyjątkowo unikalny styl.

DYSKOGRAFIA MIKI:
2009 Closer (status Złotej Płyty)
2012 Follow You
2014 Once in a Lifetime

Bilety w cenie 40 pln

Do zakupu www.eventim.pl i www.ticketpro.pl, Restauracji Tawerna koło klubu Pokład oraz Salonie muzycznym Puls