Coraz huczniej mamy okazję świętować 100. rocznicę urodzin wybitnej artystki francuskiej muzyki – Edith Piaf. W ostatnim czasie TVP Kultura zaprezentowała wyjątkowy dokument przedstawiający jej twórczość, a już w najbliższą sobotę w łódzkiej Wytwórni będziemy mieć okazję obejrzeć spektakl muzyczny „Piaf Le Spectacle”/„Piaf the Show”.

Piaf Le Spectacle / Piaf the Show to wyjątkowe widowisko, przygotowanie w Paryżu z okazji 100. rocznicy urodzin jednej z najwybitniejszy francuskich artystek – Edith Piaf. Spektakl przedstawia życie i twórczość legendarnej piosenkarki, na przestrzeni całej jej kariery od początków po największe sukcesy. W programie znalazły się najsłynniejsze utwory Piaf jak np.: „La vie en rose”, „La Foule”, „Paris”, „L’Accordéoniste”, brawurowo wykonane przez Anne Carrere, młodą i utalentowaną wokalistkę, która podbiła serca fanów Piaf na całym świecie. Przyjaciółka Piaf z lat młodości – Germaine Ricord powiedziała, że „głos i osobowość Anne Carrere to wcielenie Edith Piaf z najlepszych lat jej kariery.”

Dwuczęściowe show przenosi widzów w niepowtarzalny klimat Paryża i Montmartre z czasów „La Vie En Rose”. Spektakl wzbogacony jest scenografią oraz niepublikowanymi zdjęciami Piaf. Anne Carrere na scenie towarzyszy 4 osobowy zespół.

7 marca 2015, Łódź
Wytwórnia, ul. Łąkowa 29, godz. 20:00 więcej informacji tutaj. Bilety są jeszcze dostępne. Ich ceny zaczynają się od 120zł.