Jakiś czas temu Sam Smith wystąpił gościnnie w programie “Austin City Limits“, w którym zaśpiewał swój najnowszy singiel “Lay Me Down“.

www.youtube.com/watch?v=jkCtrAKa36g

Utwór pierwotnie został nagrany na potrzeby debiutanckiego albumu piosenkarza zatytułowanego “In the Lonely Hour” wydanego w ubiegłym roku. Miesiąc temu artysta ponownie nagrał ten kawałek, by nadać mu nieco inne brzmienie. Jak przyznał, dzięki zrealizowanemu do piosenki teledyskowi chciał “pokazać swoje marzenia, że pewnego dnia geje, lesbijski i osoby transpłciowe z całego świata będą mogły wziąć ślub pod dowolnym dachem, w dowolnym kraju, mieście, wiosce, tak jak mogą to robić wszystkie heteroseksualne rodziny i przyjaciele”.

Pierwsza w karierze płyta studyjna Smitha ukazała się 26 maja 2014 roku promowały ją single takie, jak m.in. “I’m Not the Only One“, “Money on My Mind” czy “Stay with Me“, który do tej pory jest największym przebojem w dorobku artysty. Utwór przyniósł mu m.in. Nagrody Grammy w kategoriach “Nagranie roku” i “Piosenka roku” oraz nominację do Nagrody Brytyjskiego Rynku Fonograficznego (Brit Awards) do tytułu “Brytyjskiego singla roku”.