Koncert festiwalowy 28 lutego w Centralnej Bibliotece Rolniczej na Krakowskim Przedmieściu w Warszawie

Trio w składzie: Rafał Rokicki – fortepian, Paweł Pańta – kontrabas oraz Paweł Dobrowolski – perkusja zaprezentuje program aranżacji utworów Fryderyka Chopina z niedawno wydanej płyty „Chopin Revisited”.

Piszą organizatorzy festiwalu „Koncerty Urodzinowe F. Chopina”: „Chcielibyśmy, aby ten festiwal uwodził pięknem, urokiem, radością i oryginalnością, tak by z każdym rokiem przybywało osób, miejsc, organizacji, miast, które urodziny Fryderyka świętują wraz z nami”.

rokicki okladka_front

Rafał Rokicki – pianista, kompozytor. Stylistycznie łączy skandynawski jazz z elementami jazzu nowoczesnego oraz Third Stream. Absolwent Berklee College of Music w USA, Laureat Jazz Performance Award w Bostonie. Wyróżniony w konkursach w Polsce i za granicą m.in. zdobył 36. Klucz do Kariery na Jazz Celebrations w Gorzowie Wlkp., II nagrodę w Konkursie Kompozytorskim im. Krzysztofa Komedy, został pierwszym laureatem projektu Era Music Garden, zdobył nagrodę publiczności na Jazz Improvizacija w Wilnie oraz wystąpił solo jako „Nadzieja polskiej pianistyki jazzowej” na koncercie Ery Jazzu w warszawskim Palladium. Od kilku lat gra swoje kompozycje w różnych składach z wybitnymi muzykami młodego pokolenia jako Rafał Rokicki Trio.

Płyta „Chopin Revisited” z 2014 roku ukazuje nowe oblicze pianisty interpretującego kompozycje Fryderyka Chopina we własnym idiomie stylistycznym.