Wyprzedane koncerty, owacje na stojąco, entuzjastyczne recenzje tak wygląda lutowa trasa kwintetu Wojtka Mazolewskiego promująca płytę „Polka”. Dawno żaden polski zespół jazzowy nie wzbudzał tak pozytywnych emocji i nie przyciągał na koncerty takiej ilości fanów.  Grając dzień za dniem w 11 polskich miastach WMQ za każdym    udowadnia, że jest fenomenem polskiej sceny m. Rekordową publiczność zgromadził koncert w poznańskim Centrum Kultury Zamek gdzie muzyki kwintetu słuchało około, 1000 osób.

Genialny koncert, urzekała mnie różnorodność wplecionych stylów, i to jak utwory oddawały klimat miejsc, o których opowiadały – mówi Anna Sipowicz, uczestniczka koncertu w Poznaniu.

Przed nami jeszcze dwa lutowe koncerty zespołu w Warszawie i Białymstoku. Szczególnym wydarzeniem będzie występ zespołu 19 lutego podczas Gali Języka Ojczystego „Wszystko jest poezja”. W koncercie poświęconym twórczości Edwarda Stachury z WMQ wystąpi gościnnie Sara Brylewska. Koncert będzie transmitowany przez TVP Kultura o 18:15 oraz retransmitowany przez TVP2 i TVP Polonia.

19.02 – Gala Języka Ojczystego
20.02 – Zmiana Klimatu, Białystok