Legendarny irlandzki bard – Van Morrison do tej pory nagrał ponad 360 utworów oraz 34 albumy. Dzisiaj ogłasza premierę nowego – wyjątkowego – „Duets: Re-Working The Catalogue”. Jego premiera na CD i winylu zaplanowana jest na 24 marca!

Van Morrison-Duets_RGB small

Van Morrison nagrał nowe interpretacje swoich utworów. Nie są to jednak dobrze znane klasyki – artysta postanowił dać drugą szansę jednym ze swoich ulubionych kompozycji. Do współpracy przy płycie Morrison zaprosił artystów, których darzy szacunkiem i są dla niego inspiracją. Razem z nimi zmienił wydźwięk tych kompozycji – można wręcz stwierdzić, że wspólnie wyrzeźbili je na nowo. Na 35. płycie w karierze Vana Morrisona usłyszymy między innymi: Michaela Bublé, Steve‘a Winwooda, Bobby Womacka, Marka Knopflera, Natalie Cole oraz córkę artysty – Shana Morrison.

Płyta „Duets: Re-Working The Catalogue” nagrywana była przez cały ubiegły w rodzinnym mieście artysty, Belfaście oraz Londynie. Do współpracy zaproszonych zostało wielu młodych i twórczy muzyków, którzy przygotowali świeże, często zaskakujące aranżacje. Oprócz samego piosenkarza produkcją krążka zajęli się Don Was (Annie Lennox, John Mayer, Elton John, Zucchero, The Rolling Stones) i Bob Rock (Michael Bublé, Metallica, The Offspring). Pierwszym singlem promującym wydawnictwo jest piosenka “Real Real Gone”, nagrana w duecie z Michaelem Bublé, którą można posłuchać poniżej oraz w serwiach streamingowych, np. w Spotify.

Pre-order płyty „Duets: Re-Working The Catalogue” dostępny jest już także w sklepach cyfrowych (m.in. w iTunes).

Van Morrison to jeden z najbardziej płodnych artystów i niezwykłych wykonawców naszych czasów. Otrzymał całe multum nagród i odznaczeń – począwszy od sześciu nagród Grammy, przez Brit Awards aż po wprowadzenie do Rock and Roll Hall of Fame. Rozpiętość jego muzycznych możliwości jest zadziwiająca o czym świadczą jego dotychczasowe kolaboracje – m.in. z John Lee Hookerem, Ray Charlesem, Lonnie Doneganem, Mose Allisonem czy Tomem Jonsem. Odkrywał blue, jazz, skiffle oraz country, z niebywałą łatwością sięgając do korzeni tych gatunków, a jego piosenki tworzą jeden z najbardziej czczonych katalogów w historii muzyki.

Tracklista:
1. Some Peace Of Mind (feat. Bobby Womack)
2. If I Ever Needed Someone (feat. Mavis Staples)
3. Higher Than The World (feat. George Benson)
4. Wild Honey (feat. Joss Stone)
5. Whatever Happened To PJ Proby (feat. PJ Proby)
6. Carrying A Torch (feat. Clare Teal)
7. The Eternal Kansas City (feat. Gregory Porter)
8. Streets of Arklow (feat. Mick Hucknall)
9. These Are the Days (feat. Natalie Cole)
10. Get On With The Show (feat. Georgie Fame)
11. Rough God Goes Riding (feat. Shana Morrison)
12. Fire in the Belly (feat. Steve Winwood)
13. Born To Sing (feat. Chris Farlowe)
14. Irish Heartbeat (feat. Mark Knopfler)
15. Real Real Gone (feat. Michael Bublé)
16. How Can A Poor Boy? (feat. Taj Mahal)