Znamy pełny zestaw gości jaki pojawi się na nadchodzącej płycie jazzowo rapowej formacji Eskaubei i Tomek Nowak Quartet. Wokalnie na płycie udzieliła się łódzka raperka i wokalistka Lilu, a także Ten Typ Mes, filar wydawnictwa Alkopoligamia, autor jednego z najlepiej przyjętych albumów 2014 roku.

Duży udział w materiale zawartym na albumie „Będzie Dobrze” ma Mr Krime – legenda polskiego turntableism-u, dj, producent i muzyk, który okrasił scratchami i cutami aż 7 z 11-tu utworów na płycie. Zestaw gości dopełnia Robert Cichy, wszechstronny gitarzysta znany z współpracy z Urszulą Dudziak, Anią Dąbrowską, Marceliną, Michałem Urbaniakiem czy Grubsonem.

Płyta nagrana w grudniu 2014 roku w Preisner Studio w Niepołomicach ukaże się na przełomie marca i kwietnia nakładem Domu Wydawniczego For Tune, wiodącego krajowego wydawnictwa jeżeli chodzi o szeroko pojętą muzykę improwizowaną. „Będzie Dobrze”, to pierwsza płyta w katalogu For Tune zawierająca w sobie elementy hip hopu.

Przed premierą muzycy zaplanowali opublikowanie teasera ze studia oraz pierwszego singla.

www.youtube.com/watch?v=L8iWXREfI1s

www.youtube.com/watch?v=LDhGTwxf-uQ

Eskaubei i Tomek Nowak Quartet to projekt łączący teksty jednego z najdłużej działających undergroundowych raperów w Polsce i muzykę świetnego trębacza znanego ze współpracy m.in. z Nigelem Kennedy, Jarosławem Śmietaną, muzykami Amy Winehouse czy Massive Attack. Skład zespołu współtworzą jedni z najlepszych muzyków jazzowych młodego pokolenia: Alan Wykpisz (kontrabas), Kuba Płużek (piano), Filip Mozul (bębny). Muzyka zespołu, to fuzja inspiracji hip hopem spod szyldu Native Tongues i kompozycji łączących światy jazzu i hip hopu z dużą ilością instrumentalnych improwizacji.

www.facebook.com/nowakskub
www.eskaubeiitomeknowakquartet.weebly.com