Gala rozdania jednych z najważniejszych na świecie nagród muzycznych coraz bliżej. Dlatego też jej organizatorzy odkrywają powoli karty. Do występujących podczas 57. gali Grammy dołączyli: Usher, Sam Smith, Pharrell Williams, John Legend i Common.

Dla ośmiokrotnego zdobywcy nagrody Grammy Ushera, (4 nominacje w tym roku) będzie to powrót na scenę Grammy, dla Sama Smitha będzie to debiut. Brytyjski wokalista jest jednym z kandydatów do największego zwycięzcy tej gali. Jest nominowany aż w 6 kategoriach w tym „Album” i „Utwór roku”.

Pharrell został nominowany również w 6 kategoriach, na scenie pojawi się, z którymś z utworów z przebojowej płyty „GIRL”.

Nominowani do Oscara John Legend i Common połączą swoje siły na scenie i wykonają utwór „Glory” z filmu „Selma”. Legend jest nominowany w kategorii „Best Pop Solo Performance”, Common natomiast w kategoriach „Best Rap/Sung Collaboration” za „Blak Majik” oraz w kategorii „Najlepszy album – Rap” za „Nobody Smiling”.

Wyżej wymienieni artyści dołączają do takich gwiazd jak: Madonna, Ariana Grande, Ed Sheeran, Miranda Lambert, AC/DC czy Eric Church.

57. gala rozdania nagród Grammy odbędzie się 8 lutego w Staples Center w Los Angeles, a jej gospodarzem będzie LL Cool J.