20 stycznia na scenie Klubu Kultura Saska Kępa w Warszawie wystąpi niezwykły duet Dominik Wania i Maciej Obara. Koncert rozpocznie się o godzinie 19.00.

Obara Wania KKSK-kopia

Maciej Obara jeden z najbardziej kreatywnych saksofonistów nowej sceny jazzowej. Już podczas studiów założył własny zespół, który szybko ugruntował swoją pozycję w środowisku artystycznym. Istotny wpływ na kształt twórczości Macieja Obary miała jego współpraca z Tomaszem Stańko: „Tomasz Stanko Special Project” oraz New Balladyna Quartet. Najnowszym projektem Obary jest współpraca z wybitnym pianistą Dominikiem Wanią.

Dominik Wania – współpracuje i występuje ze znakomitościami sceny jazzowej polskiej i zagranicznej: Tomasz Stańko, Piotr Baron, Jacek Kochan, Zbigniew Namysłowski, Bronisław Suchanek, Walk Away, Marcus Miller, Eric Marienthal, Joey Baron, Anders Jormin, Lee Konitz, Dave Fiuczynski Liebman, George Garzone, Eddie Henderson, Nguyen Le, Gary Thomas, Monika Maria Marzeclyn Mazur. Uczestniczy także w projektach z muzykami młodego pokolenia: Maciej Obara International Quartet, Noise Trio (elektronika z elemementami jazzu).

Bilety 20 zł.

Klub Kultury Saska Kępa
ul. Brukselska 23

O CYKLU KONCERTÓW

“Cały ten jazz!” w Klubie Kultury Saska Kępa

“LIVE!”
Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie.
Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie.
Cykl “Cały ten jazz! LIVE!” podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu.

Wstęp 20 zł

„MEET!”
Spotkania z wybitnymi muzykami jazzowymi – solowe improwizacje przeplatane rozmową czy też rozmowa przeplatana muzycznymi improwizacjami.
Zaproszeni artyści będą mieli okazję opowiedzieć o swoich artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych, w których brali udział, a także o codziennym, pozascenicznym życiu jazzmana.

Wstęp wolny.