16 stycznia w warszawskim klubie Progresja Music Zone wystąpią m.in. Oldbreakout z Natalią Sikorą i Magda Piskorczyk.

progresja music zone

Dzień Bluesa to pierwsza tego typu impreza w tym roku w stolicy. Na scenie wystąpi 5 polskich zespołów. Wydarzenie uświetni m.in. grupa założona przez byłych muzyków legendarnego zespołu Breakout, czyli Oldbreakout.
Wystąpią:

Oldbreakout z Natalią Sikorą – 28 września 2013 roku z inicjatywy Kazimierza Pabiasza, w Józefowie pod Warszawą, w ramach dorocznego festiwalu „Lep na bluesa” odbył się koncert z udziałem dawnych członków grupy Breakout. Na scenie pojawili się Józef Hajdasz, Krzysztof Dłutowski, Winicjusz Chróst, Zbigniew Wypych, Wojciech Morawski i Kazimierz Pabiasz. Entuzjastycznie przyjęty, naszpikowany wzruszeniami muzyków i publiczności występ stał się naturalnym impulsem do wznowienia działalności muzycznej.

Magda Piskorczyk wokalistka śpiewająca dojrzałym, niskim, „czarnym” głosem. Gra na gitarach: akustycznej, elektrycznej i basowej, a także na instrumentach perkusyjnych. Wykonuje głównie muzykę zakorzenioną w tradycji afro-amerykańskiej i afrykańskiej. Aranżuje i komponuje, regularnie koncertuje ze swym zespołem, była gościem wielu festiwali międzynarodowych. Magda znana jest ze świetnego kontaktu z publicznością, którą wciąga na przemian do swobodnej zabawy lub głębokiej refleksji.

Lester Kidson Power Trio trio założone i prowadzone przez kanadyjskiego o polskich korzeniach wokalistę i gitarzystę Lestera Kidsona, przedstawiające żywiołową, energetyczną i elektryczną odmianę amerykańskiego blues-rocka. Lester Kidson – gitara, śpiew; Adam Gordon – bas; Nazim „Ziutek” Alijew – perkusja

Promil Bluesa zespół Promil Bluesa powstał na początku roku 2013. Muzyka Promila Bluesa to swoista fuzja rocka, bluesa i jazzu. Koncerty zespołu to ogromna porcja energii jak również lirycznej zadumy i melancholii. Mocne riffy gitarowe, subtelne brzmienie klawiszy, charakterystyczny głos wokalisty, motoryczna sekcja rytmiczna tworzą niezapomnianą atmosferę na koncertach grupy.

Rafał Pluta – bas; Piotr Bajus – gitara;Artur Mikołajski – instrumenty klawiszowe; Adam „Blacha” Blaszyński – perkusja; Robert Tyc – śpiew.

Blues Time Zespół o wyraźnym charakterze bluesowym, nie stroniący jednak od boogie, hill country, country ballady, czy blues-rocka, często działający w formule tzw. otwartego jamu. Element improwizacji jest jednym z głównych i podstawowych elementów zespołu i towarzyszy każdemu występowi.

Jacek Karpowicz – harmonijka; Włodzimierz Tyl – klawisze; Zbyszek Jędrzejczyk – gitara akustyczna, cigar box, kazoo, śpiew; Piotr Głudkowski – bas; Jacek Alka – perkusja