Gregory Porter laureat nagrody Grammy pragnie podziękować Samowi Smithowi za to, że zasugerował Disclosure współprace z nim. Jak dowiadujemy się z wywiadów, Gregory Porter jest bardzo zadowolony z jej efektów. Sam Smith jest wielkim fanem Portera i doradził braciom Lawrence, aby sprawdzili jego twórczość. Zdarzenie miało miejsce podczas ich wspólnej pracy nad najnowszym wydawnictwem Mary J. Blige „The London Sessions”. Wszystko to doprowadziło do zaproszenie duetu Disclosure do studia nagraniowego w Kalifornii.

W wywiadzie dla „Well” Gregory Porter mówi:

Nagrałem z Disclosure, podczas ich wizyty…
Disclosure pracowali z Mary J. Blige i to właśnie wtedy, po przesłuchaniu płyty Mary dotarło do mnie, że… chce z nimi coś zrobić. No i pojawił się Sam Smith. Kiedy jechałem na spotkanie z nim, przeczytałem gdzieś, że jest on moim wielkim fanem. Sam wcześniej współpracował z nimi, chciałem przez niego nawiązać jakiś kontakt. On jednak też im podsunął pomysł, aby ze mną coś nagrali. Tak to właśnie wyglądało.

Porter przyznał również, że Sam Smith również chce coś razem z nim nagrać w niedalekiej przyszłości. On natomiast chciałby trafić do studia z Aloe Blacciem – choć nie ma pojęcia czy ich napięte grafiki pozwolą na kolaborację. Jak możemy przeczytać w wywiadzie:

To były tylko krótkie rozmowy… kiedy tylko mijasz jakąś osobę na korytarzu mówisz: Człowieku kocham Cię, zróbmy coś kiedyś razem. Nie wiem jak i nie wiem gdzie, ale zróbmy. Aloe Blacc wspominał w zeszłym roku w paru wywiadach, że chętnie by coś ze mną nagrał, Sam Smith również, więc może coś się w tym roku wydarzy.

Kto wie, może takie duety znajdą się na mojej kolejnej płycie. To się często zdarza w muzyce… ale musi być sposobność, czas i wiele innych rzeczy, aby taka współpraca doszła do skutku.

Czasami zgranie obu terminów jest tak trudne… kolejnym wyzwaniem jest znalezienie odpowiedniego studia i miejsca na nagranie. Tak więc, jeśli tylko się uda wszystko zgrać to będziemy współpracować.

Gregory Porter ma już na swoim koncie kolaboracje z Laurą Mvulą i Jamiem Cullumem. Z Laurą nagrał wspólnie utwór „Water under Bridges” z jego ostatniej płyty „Liquid Spirit”. Duet ten znalazł się na wersji specjalnej albumu. Z Jamiem Cullumem współpracował przy nagraniu utworu „Don’t Let Me Be Misunderstood”. Kawałek ten znalazł się na ostatnim albumie Culluma zatytułowanym „Interlude”.