Koncert Walentynkowy z gościnnym udziałem Milo Cinelu, sobota 14 lutego.

Anna Maria Jopek, wokalistka, kompozytorka, improwizatorka, wizjonerka i pasjonatka, koncertuje na całym świecie z najważniejszymi postaciami muzyki naszych czasów (m.in Pat Metheny, Bobby McFerrin, Nigel Kennedy, Nigel Kennedy, Richard Bona, Oscar Castro-Neves, Makoto Ozone).

Anna Maria Jopek fot. M. Ryman

Występowała na najbardziej prestiżowych scenach świata, takich jak: Carnegie Hall, Hollywood Bowl, Royal Festival Hall, Opera w Tokio i Tel Awiwie, Blue Note Tokyo, Santori Hall. Nagrywała w Studiach Real World u Petera Gabriela, Abbey Road w Londynie i Power Station w Nowym Jorku. Od 2000 roku jej muzyka jest wydawana na całym świecie. Sprzedała milion płyt, ale najbardziej ceni sobie kameralistykę i scenę blisko ludzi. Mieszka na warszawskim Żoliborzu i w lizbońskiej Alfamie.

Wokalistce towarzyszyć będzie jej zespół: Krzysztof Herdzin, Piotr Nazaruk i Robert Kubiszyn. Gościnnie dołączy Mino Cinelu, światowej sławy perkusjonista, który grał z takimi gwiazdami jak Miles Davis i Sting.

– To najbardziej wszechstronna i szalona formacja z jaką pracuję – mówi Anna Maria Jopek. Dodaje, że żaden z jej zespołów nie jest tak rozśpiewany i żaden nie jest tak widowiskowy. Muzycy grają na niezliczonej ilości instrumentów, które potrafią zmieniać w trakcie trwania utworów. Kolory mienią się i przenikają, muzyka wymyka się konwencjom, gatunkom i formom. Zdaje się nie mieć żadnych ograniczeń.