Sam Smith pojawił się ostatnio na okładce nowego numeru magazynu „V„. W wywiadzie udzielonym razem z Chaką Khan para zdradziła, że planuje nagranie wspólnego utworu.

Jak wyznał wykonawca przeboju „Stay with Me„:

Kiedy miałem jakieś 12 lat, moja mama zawsze robiła psikusy swoim znajomym, mówiąc: „Wszystko w porządku. Sam otrzymał własnie propozycję od Chaki Khan, żeby z nią zaśpiewać”. Dzisiaj rano zadzwoniłem do niej, a ona nie chciała mi uwierzyć [że nagram duet z Khan].

Smith ma na swoim koncie współpracę m.in. z Mary J. Blige, dla której napisał utwór „Right Now” na jej ostatnią płytę zatytułowaną „The London Sessions„. W ubiegłym roku wokalista wydał swój debiutancki album pt. „In the Lonely Hour„, który otrzymał w grudniu aż dwie nominacje do Nagrody Grammy w kategoriach „Płyta roku” i „Najlepszy wokalny album popowy”. Singiel „Stay with Me” promujący krążek ma szansę na zdobycie aż trzech statuetek (jako „Piosenka roku”, „Najlepsze nagranie roku” i „Najlepszy solowy występ muzyki pop”, a sam Smith jest jednym z artystów nominowanych do tytułu „Najlepszy nowy artysta”.