17 stycznia 2015 roku w Teatrze Kana w Szczecinie o godzinie 21:00 odbędzie się koncert Chango & Mikołaj Trzaska w ramach Festivalu AKUSTYCZEŃ 2015.

CHANGO TRZASKA!
Mikołaj Trzaska – ikona jazzowej awangardy, przed laty lider kultowych zespołów Miłość oraz Łoskot, kompozytor muzyki filmowej m.in. do filmów Wojciecha Smarzowskiego, na jedynym koncercie z zespołem CHANGO w ramach festiwalu Akustyczeń 2015. Twórcze spotkanie szczecińskich muzyków z guru europejskiej sceny improwizowanej. Muzyczna i duchowa uczta na deskach Teatru Kana.

akustyczen

Zespół wystąpi w składzie: Mikołaj Trzaska – saksofon, klarnet; Borys Sawaszkiewicz – instrumenty klawiszowe; Szymon Drabkowski – gitara elektryczna; Maciek Kałka – gitara basowa; Kuba Fiszer – perkusja. Koncert galowy tegorocznej edycji Akustycznia poprowadzi grupa Chango. Grali w innych składach tak długo, aż w końcu nauczyli się o co tak naprawdę chodzi w muzyce. Tak powstało CHANGO. Teraz już nie dbają o wyniki i to, co ludzie powiedzą. Grają co chcą i jak chcą. Wychodzi im z tego często improwizowane połączenie funku, bluesa, jazzu i rocka. Bliżej im do drugiej połowy ubiegłego wieku niż najnowszych trendów. Uparcie trzymają się analogowych brzmień i wszystko wskazuje na to, że już nigdy nie spoważnieją.