Ethno Jazz Festival z przyjemnością zaprasza na wyjątkowy projekt “Tribute to Amy Winehouse” dedykowany wielkiej artystce, jaką była przedwcześnie zmarła Amy Winehouse. Koncert odbędzie się 18 stycznia w klimatycznej Sali Gotyckiej w Starym Klasztorze przy ul. Purkyniego 1.
Oryginalne i pełne brzmienie zapewni poszerzony skład wykonawców. Na scenie pojawi się aż 10 muzyków!

z10815272Q,Amy-Winehouse

“Tribute to Amy Winehouse” to projekt poświęcony artystce, która na stałe wpisała się w karty historii muzyki i nam, ludziom kochającym jej twórczość, zależy na tym, żeby ona i jej muzyka wciąż były żywe i w dalszym ciągu docierały do serc ludzi, którzy ją uwielbiali. Projekt “Tribute to Amy Winehouse”, to przedsięwzięcie o charakterze artystycznym. Zespół powstał w listopadzie 2013 roku w Zielonej Górze z inicjatywy muzyków, a przede wszystkim przyjaciół Agaty Gołemberskiej, wokalistki, autorki tekstów, artystki o wyjątkowym kunszcie wokalnym oraz Rafała Jędrucha- saksofonisty, pełniącego rolę kierownika artystycznego projeku.

Na repertuar zespołu składają się kompozycje z różnych okresów twórczości artystki. Znajdują się wśród nich takie sztandarowe hity jak Rehab, Back to Black, Valerie i wiele innych. Elementem łączącym ,tożsamym z twórczością Amy Winehouse jest stylistyka wykonania oraz oryginalna obsada instrumentalna (rozbudowana sekcja dęta, poszerzona sekcja rytmiczna, wokaliści w chórku towarzyszącym, a przede wszystkim charyzmatyczna, niezwykle oryginalna i wyjątkowa wokalistka).
Naszym celem nie jest kopiowanie zespołu Amy Winehouse i jej samej, a ukazanie jej twórczości w indywidualny sposób, zachowując swoją tożsamość.
www.youtube.com/watch?v=K2lydcPDBhI

Zespół występuje w składzie: Agata Gołemberska – wokal; Alan Racz – saksofon tenorowy; Rafał Jędruch – saksofon tenorowy, flet poprzeczny; Mirosław Jędrzejewski – saksofon barytonowy; Bartosz Kida – trąbka; Adam Janicki – gitara; Krzysztof Gumienny – gitara; Grzegorz Sykulski – piano; Janusz Lewandowski – gitara basowa, kontrabas; Karol Koza – perkusja

18.01.15 godz.19.00 Sala Gotycka w Starym Klasztorze, ul. Purkyniego 1
TRIBUTE TO AMY WINEHOUSE bilety: 40 zł – miejsca siedzące (balkon), 25 zł – miejsca siedzące (parter), 15 zł – wejściówki (studenci i uczniowie)

Bilety dostępne w sieci salonów Empik i MediaMarkt w całej Polsce oraz w serwisach: www.biletin.pl, www.ticketpro.pl, www.ebilet.pl, www.eventim.pl, rezerwacje: bilety@o2.pl.