Marek Napiórkowski wraz z zespołem wyrusza w trasę koncertową, promującą utwory z najnowszej płyty „UP!”. Brzmienie dynamicznego jazzu połączone z kameralistyką to prawdziwa muzyczna uczta.

Marek Napiórkowski Sextet w składzie: Marek Napiórkowski – g, Krzysztof Herdzin – p, fl; Adam Pierończyk – sax; Henryk Miśkiewicz – bcl, sax;Robert Kubiszyn – b; Paweł Dobrowolski – dr.

marek napiorkowski up cover

  • 9.01. 2015 Płocki Ośrodek Kultury i Sztuki; ul. Tumska 9 A; Płock
  • 10.01.2015, godz. 19.00 Teatr Muzyczny; ul. Żeglarska 8 – Toruń
  • 11.01.2015, Studio im. Agnieszki Osieckiej Trójka Polskie Radio, Warszawa, ul. Myśliwiecka

Album „UP!” swoją premierę miał w listopadzie 2013 roku. Zrealizowana z niemal orkiestrowym rozmachem płyta to niewątpliwie dzieło bez precedensu w historii polskiego jazzu. Sam Napiórkowski charakteryzuje ją jako efekt artystycznych i życiowych poszukiwań, deklarację dojrzałego człowieka, który nie chce oglądać się do tyłu. W nagraniu albumu wzięli udział wybitni muzycy: Krzysztof Herdzin (fortepian, flet), Adam Pierończyk (saksofon), Henryk Miśkiewicz (klarnet basowy, saksofon), Robert Kubiszyn (bas), Paweł Dobrowolski (perkusja). Płyta „Up!” wzbudziła duże uznanie krytyków i publiczności, czego świadectwem jest nominacja do nagrody Fryderyk 2014 w kategorii „Jazzowy Album Roku”.

Marek Napiórkowski to znany i ceniony gitarzysta i kompozytor. Pięciokrotnie nominowany do Nagrody Muzycznej „Fryderyk”, dwukrotnie uznany przez czytelników JAZZ FORUM za gitarzystę roku. Koncertował w wielu krajach Europy, w Japonii, USA, Meksyku, Brazylii, Kanadzie, Indonezji i Chinach. Na swoim koncie ma cztery albumy solowe i ponad 140 płyt nagranych z uznanymi wykonawcami polskimi i zagranicznymi. Współpracował m.in. z Patem Methenym, Clarence’em Pennem, Gilem Goldsteinem, Anną Marią Jopek, Urszulą Dudziak, czy Wojciechem Karolakiem.