Festiwal Głosy o zmroku to propozycja oryginalnego połączenia różnorodnych stylów muzycznych takich jak klasyka, jazz, swing i pop. Na czterech oddzielnych koncertach, organizowanych w tygodniowych odstępach, w każdą niedzielę, wystąpią wielkie osobowości polskiej sceny muzycznej.

Nazwa festiwalu nawiązuje do zetknięcia muzycznych światów. Tak jak o zmroku dzień przeradza się w noc, świat realny konfrontuje się ze światem duchowym, tak tutaj zmrok stanowi metaforę połączenia kilku wymiarów muzycznych brzmień. Głosy – orkiestrowe i wokalne – w niezwykłych aranżacjach i wykonaniach, dzięki wybitnym, niepowtarzalnym osobowościom, będą w stanie zaczarować zarazem muzycznego konesera, jak również tych, którzy dopiero rozpoczynają swoją podróż z tymi gatunkami muzyki.
Po każdym koncercie goście spotkają się na kameralnych afterparty, które będą okazją do zintegrowania muzycznych środowisk, a także ich publiczności. W tym czasie będzie można zamienić słowo z ulubionymi muzykami, zakupić ich płytę, spędzić miłe chwile przy lampce wina oraz dźwiękach dobrej muzyki. Całość festiwalu uwieńczona zostanie wieczornym spotkaniem, na które zaproszeni będą wszyscy artyści wraz z uczestnikami poprzednich koncertów. Wystarczy jedynie wziąć ze sobą bilet.

Głosy o Zmroku plakat

PROGRAM:

  • 4 stycznia 2015

Jarek Wist – Jest zapisane. Najlepszy polski wokalista swingowy zaprezentuje znane piosenki z własnej solowej płyty Jest zapisane, zaśpiewa również kilka kultowych przebojów Franka Sinatry ze słynnego autorskiego projektu Swinging with Sinatra. więcej tutaj.

Bogdan Hołownia i Wojciech PulcynHenryk Wars-Songbook. Minimalizm instrumentalny fortepianu i kontrabasu polskich mistrzów jazzu tworzy piękne i harmonijne zespolenie barw w repertuarze z albumu Henryk Wars – Songbook. więcej tutaj.

  • 11 stycznia 2015

Barbara Piotrowska i Maksym Rzeminski – Sonaty Romantyczne. Romantyczne połączenie wiolonczeli i fortepianu w oryginalnym programie złożonym z nastrojowych sonat Chopina, Rachmaninowa i Beethovena. Więcej tutaj.

Marcin Król i Karolina Hordyjewicz – Melodie Hebrajskie. Autorski projekt złożony z najpiękniejszych melodii kompozytorów o żydowskich korzeniach, nawiązujących do hebrajskich tradycji. Muzycznym partiom skrzypiec towarzyszyć będą dźwięki fortepianu tworzone przez utalentowaną Karolinę Hordyjewicz. Więcej tutaj.

  • 18 stycznia 2015

Jadwiga Kotnowska i Leszek Potasiński– Tańce świata. Wraz z gitarzystą Leszkiem Potasińskim zabierze publiczność w podróż śladem tradycyjnej muzyki ludowej z różnych zakątków świata. Więcej tutaj.

Kwartet Aquamarine – Karnawał. Kwartet w ciekawym składzie: flet, klarnet, skrzypce i wiolonczela zaprezentuje tańce karnawałowe i latynoamerykańskie. Więcej tutaj i tutaj.

25 stycznia 2015

Kuba Molęda – Nowe interpretacje. Intrygujące interpretacje popularnych utworów przedstawi artysta ze znany swoich występów telewizyjnych, zaśpiewa również hity z czasów niezwykłej popularności wśród nastoletniej publiczności i późniejsze dojrzałe utwory.

Janusz Szrom i Zbigniew Wrombel – Śpiewnik Polski
Pełen wspomnień koncert muzyki rozrywkowej, inspirowany przebojami późnego PRLu – w efektownym wykonaniu jazzowym. Na scenie zagoszczą również Piotr Wrombel i Krzysztof Szmańda. Więcej tutaj.

_____________________________

Bilety do nabycia bezpośrednio przed koncertami, na stronie Agencji Artystycznej Verità Nostra – www.veritanostra.pl http://veritanostra.pl/festiwal/

karnet 1 dniowy – 40 zł,
karnet 2 dniowy – 70 zł,
karnet 3-dniowy – 100 zł,
karnet 4-dniowy – 130 zł

_____________________________

Głosy o zmroku – Festiwal Muzyczny Verità Nostra 2015
04.01. – 11.01. – 18.01. – 25.11.
Warszawa – Mysia 3