Nowe Pokolenie Jazzu w Polsce!. Krzysztof Urbański jest laureatem wielu prestiżowych konkursów i plebiscytów jazzowych. Kilka dni temu artysta napisał na swojej oficjalnej stronie:

Nareszcie nadszedł ten moment i mogę się podzielić promocyjnymi filmami dotyczącymi mojej nadchodzącej płyty.Płyta dostępna będzie w Grudniu 2014 na platrormach iTunes, Amazon, CdBaby, KKBOX i wielu innych….

Krzysztof Urbański naukę na saksofonie rozpoczął w wieku 12 lat. Już jako młody chłopak bardzo zafascynowany był brzmieniem saksofonu. Własna praca nad instrumentem rozbudziła w nim zamiłowanie do muzyki. Kiedy po raz pierwszy w radiu usłyszał jazz wszystko stało się dla niego jasne. Dążył do uzyskania własnego brzmienia, jak i grania muzyki jazzowej, która tak bardzo go pochłonęła. Omijając szkołę podstawową muzyczną, formalną naukę rozpoczął w średniej szkole im. Fryderyka Chopina w Gdańsku Wrzeszczu. Tam na wydziale instrumentalnym, klasycznym kształcił się na saksofonie altowym. Pomimo ukończenia szkoły klasycznej z wynikiem celującym swoje upodobania muzyczne ukierunkował w inną stronę i dalszą edukację kontynuował na Akademii Muzycznej we Wrocławiu na Wydziale Jazzowym. W tym czasie głównym jego instrumentem stał się saksofon tenorowy. Lata studiów upływały pod znakiem ciągłego rozwoju czego dowodem są liczne nagrody na konkursach i festiwalach jazzowych:

 • I Miejsce na Międzynarodowym Konkursie TAICHUNG INTERNATIONAL SAXOPHONE COMPETITION na Taiwanie w Październiku 2013
 • I Miejsce na Międzynarodowym Konkursie IDOL INTERNATIONAL SAXOPHONE COMPETITION CHICAGO USA w Grudniu 2013

W Lutym 2012 roku Krzysztof został wyselekcjonowany spośród setek muzyków z całego świata do przesłuchań w Instytucie Thelonious’a Monk – The Thelonious Monk Institute of Jazz w Los Angeles (Kalifornia USA). Komisja, w skład której wchodziły takie osobistości jak: Wayne Shorter, Herbie Hancock, Jimmy Heath, Kenny Burrell była pod ogromnym wrażeniem jego gry i od tamtej pory Thelonious Monk Institute rekomenduje go jako jednego z najlepszych na świecie saksofonistów jazzowych młodego pokolenia.

 • I Miejsce na Międzynarodowym Konkursie HOEILAART INTERNATIONAL JAZZ COMPETITION w Belgii, dodatkowo Krzysztof otrzymał nagrodę dla Najlepszego Solisty (2008)
 • I Miejsce na Międzynarodowym Konkursie Solistów Jazzowych w Szczecinie – Zmagania Jazzowe przyznane przez jury, w skład którego wchodziły takie sławy jak: Billy Harper, Clarence Seay, Steve Turre, Aaron Scott, dodatkowo Krzysztof otrzymał I Nagrodę Internautów jako dowód uznania publiczności (2008)
 • I Miejsce w Ogólnopolskim Przeglądzie Zespołów Jazzowych i Bluesowych w Gdyni (2008
 • I Miejsce na Jazz Juniors w Krakowie, jak również Honorową nagrodę jako Najlepszy Instrumentalista konkursu (2008)
 • Indywidualność Jazzowa Roku 2008 na konkursie Jazz nad Odrą we Wrocławiu
  W dowód uznania za działalność artystyczną Krzysztof Urbański i jego Quartet został doceniony przez różne organizacje kulturalno-medialne

W styczniu 2014 roku Krzysztof został artysta saksofonowej firmy Julius Keilwerth i Buffet Group. Stypendysta VI Edycji Programu Młoda Polska pod patronatem Ministerstwa Kultury i Dziedzictwa Narodowego Laureat Gwarancji Kultury przyznawanej przez TVP Kultura (2009).

 • Zdobywca Artystyczno-kulturalnej Nagrody wARTo przyznawanej przez Gazetę Wyborczą (2009). Od 2009 do 2011 roku Krzysztof był oficjalnym Endorserem saksofonów firmy P.Mauriat; Od 2010 roku Krzysztof reprezentuje Mikrofony firmy AMT.
 • W 2010 roku ukazała się debiutancka płyta Krzysztof Urbanski Quartet, która została bardzo pozytywnie przyjęta przez krytyków, słuchaczy i wiele pism branżowych. Zainteresowanie nią jest wciąż duże a nakład sprzedaży przekroczył już 15.000 albumów.

Krzysztof w trakcie swoje kariery która trwa już 17 lat, miał możliwość wystąpienia na deskach wielu festiwali jazzowych, miedzy innymi ; Jazz Jamboree, Jazz Nad Odrą, Sopot Molo Jazz Festiwal, Krokus Jazz Festiwal, Olympus Jazz Night, Getxo Jazz Festival, Honda Jazz Festival, Jazz Forum Festival, Gent Festival, Gouvy Jazz Festival, Hoeilaart Jazz Festival, Chicago Jazz Showcase, Chicago MidWest Clinic, Scarborough Jazz Festival, Cleethorpe Jazz Festival,Taichung Jazz Festival, Taichung Saxophone Competition, Frankfurt Musikmesse, Frankfurt JazzKeller,