11 grudnia o godzinie 20.00 w Jazz Cafe w Łomiankach wystąpią: Marques & Wasilewski & Miśkiewicz & Yami Quartet w składzie: Marito Marques – perkusja; Marcin Wasilewski – fortepian; Henryk Miśkiewicz – saksofony; Yami – gitary;
Marta Torebko – śpiew.

Marques:Wasilewski:Miśkiewicz:Yami Quartet-kopia

Marito Marques to światowej sławy portugalski perkusista, producent i kompozytor, doskonale już znany polskiej publiczności z koncertów Anny Marii Jopek promujących jej płytę „Sobremesa”. Główną inspiracją artysty zawsze była melodia, a jego debiutancki album „Magic Everywhere” to potwierdza. Słyszymy na nim przepiękne brzmienia, które zbliżają do siebie publiczność, będące fuzją afrykańskiej muzyki korzeni, jazzu i popu. Przy tworzeniu płyty Marques otoczył się najlepszymi międzynarodowymi gwiazdami, takimi jak Gregoire Maret, Mino Cinelu, Ron Westray ,Munir Hossn , Anna Maria Jopek, Peter Schon oraz Yami, który będzie dodatkową gratką dla fanów portugalskich rytmów wywodzących się z muzyki fado. Ze znakomitą większością z nich oraz z wieloma innymi artystami (m.in. Carlos do Carmo, Ivan Lins, Fingertips) jeździł w trasy koncertowe, grając najróżniejsze gatunki muzyczne, dzięki czemu Marito jest obecnie uważany za jednego z najbardziej obiecujących , pożądanych i wszechstronnych perkusistów w Portugalii i Kanadzie.

Yami – multiinstrumentalista, kompozytor, wokalista i producent płytowy – urodzony w Angoli a na stałe mieszkający w Lizbonie. Uczestniczył w kilkudziesięciu projektach muzycznych na świecie. Sam skupia wokół siebie najzdolniejszych muzyków Portugalii. Jego niebywała muzykalność zwróciła uwagę samego Carlos do Carmo, niewątpliwie największej z żyjących legend muzyki portugalskiej. Od tamtej pory Yami jest stałym akompaniatorem mistrza. Współpracował z Camane, a także nieomal wszystkimi wielkimi – i wschodzącymi (jak Carminho czy Anna Sofia Verela) gwiazdami fado. Obecnie koncertuje także z divą z Cabo Verde – Lurą oraz genialną wokalistką fado – Marizą!

Aktualnie pracuje nad nowym albumem, na którym wśród gości mają się znaleźć między innymi: Lura, Tito Paris, Sara Tavares, Henryk Miśkiewicz, Anna Maria Jopek. Od kilku lat Yami jest aktywny w Polsce, gdzie również często koncertował z Anną Marią Jopek. Jest odpowiedzialny w dużej mierze za powstanie jej albumu „Sobremesa”, na którym gra, śpiewa i gdzie wykorzystano jego piosenki.

Na koncercie w Jazz Cafe portugalskim artystom towarzyszyć będą Henryk Miśkiewicz oraz Marcin Wasilewski niekwestionowane gwiazdy polskiego jazzu.