3 grudnia o godzinie 20 na koncercie w Jazz Cafe będziemy świętować jubileusz 10-lecia pracy zespołu Full Drive Henryka Miśkiewicza. Kompozycje, oraz aranżacje z, oraz to porywające projekty łączące jazz, funky, swing i blues w wykonaniu czołówki polskich jazzmanów oraz sprawdzone sposoby na porwanie publiczności!

Henryk Miśkiewicz Full Drive w składzie: Henryk Miśkiewicz – saksofony, klarnet; Marek Napiórkowski – gitary; Robert Kubiszyn – kontrabas, gitara basowa; Michał Miśkiewicz – perkusja oraz goście specjalni: Dorota Miśkiewicz – śpiew; Kuba Badach – śpiew; Michael Patches Stewart – trąbka.

Full Drive

Henryk Miśkiewicz to prawdziwy czarodziej saksofonów i klarnetów. Jest wyjątkowym wirtuozem obu instrumentów. Miłośnicy i znawcy jazzu znają doskonale jego charakterystyczny, rozpoznawalny a przy tym niezwykle unikalny sposób komunikacji muzycznej. Jego gra jest pełna emocji, energii, siły, nastroju, nostalgii, spokoju, barw, uniesień, improwizacji, charyzmy i magii. Nie sposób oprzeć się wrażeniu, że urodził się by zostać muzykiem, by opowiadać o otaczającym nas świecie najpiękniej jak można – muzyką płynącą z głębi serca.

Wszystkie trzy płyty zostały nagrane Live w Jazz Cafe w Łomiankach z udziałem publiczności, pokazując niezwykłą atmosferę tego miejsca. Gośćmi specjalnymi na płytach kolejno byli Dorota Miśkiewicz, Kuba Badach oraz Michael „Patches” Stewart. Wszystkie płyty nominowane były do nagrody Fryderyka i wspaniale przyjmowane przez publiczność. Dzięki oryginalnym kompozycjom, aranżacjom i mistrzowskiemu wykonawstwu Henryka Miśkiewicza i jego zespołu, płyty te docenili również krytycy. Lider zaprosił do współpracy utalentowanych muzyków, którzy w ciągu tych 10 lat stali się gwiazdami wielu własnych projektów.