Nie tylko w pełnych emocji zmaganiach walczących o główną nagrodę młodych muzyków, nie tylko na koncertach polskich i światowych gwiazd jazzu – tegoroczny program „Jazz Juniors” będzie miał również swą klubową, nocną odsłonę. Początek już za 2 tygodnie!

plakat_jj_2

Blisko 40-letnia historia jednego z najważniejszych festiwali i konkursów na polskiej mapie jazzowej zobowiązuje. Zobowiązuje zarówno do przygotowania ciekawego programu, pracy nad atrakcyjnymi nagrodami i dalszą promocją młodych talentów, jak też wsparcia i rozwoju oferty koncertowej krakowskich klubów jazzowych. To zadanie Międzynarodowy Konkurs Młodych Zespołów Jazzowych „Jazz Juniors” realizuje od wielu lat, współpracując z najważniejszymi i najprężniej działającymi klubami miasta.
Nie inaczej będzie podczas tegorocznej, 38. edycji imprezy. Na początek Harris Piano Jazz Bar (Rynek Główny 28), gdzie od pierwszego do ostatniego dnia „Jazz Juniors”, a więc od 5 do 8 grudnia odbywać się będą Nocne Jam Session. Już dziś rezerwujcie miejsca, bo na scenie tego kultowego krakowskiego klubu spodziewać się można wizyty wielu tegorocznych gwiazd imprezy. Nocne Jam Session startuje codziennie o północy, z wyjątkiem finału – 8 grudnia – kiedy rozpocznie się ok. godz. 22:00.

6 grudnia, tuż po wieczornych koncertach w CK Rotunda „Jazz Juniors” zaprasza do klubu jazzowego „U Muniaka” (ul. Floriańska 3), gdzie gospodarz tego miejsca, legenda jazzowego saksofonu w Polsce, Janusz Muniak zagra z zespołem włoskiego saksofonisty, a właściwie multiinstrumentalisty Atillo Troiano. Ale to nie będzie pojedynek; raczej spotkanie dwóch znakomitych artystów, równie wielkim uczuciem darzących standardy jazzowe. Na scenie u boku Muniaka i Troiano wystąpią: Giuseppe Venezia (kontrabas), Roberto Patano (gitara), Arkadiusz Skolik (perkusja). Rozpoczęcie koncertu o godz. 21:30.
Dzień później (7 grudnia) nocne jazzowe spotkanie odbędzie się w Piec ‘Art Acoustic Jazz Club (ul. Szewska 12). Na jego scenie wystąpi Tom Trio, którego liderem jest znakomity trębacz Tomasz Dąbrowski. Jego debiutancki album magazyn „New York City Jazz Records” wyróżnił tytułem jednego z najlepszych nagrań 2012 roku. Zaraz potem mieszkającego na stałe w Danii Polaka okrzyknięto jednym z czołowych trębaczy jazzowych w Europie. Tom Trio zagra w składzie: Tomasz Dąbrowski (trąbka, balkan horn), Nils Bo Davidsen (gitara basowa), Anders Mogensen (perkusja). Rozpoczęcie koncertu o godz. 21:30.
Przypominamy również, że bohaterami tegorocznej edycji „Jazz Juniors” będą ponadto: legendarny klarnecista z zespołów Herbiego Hancocka i Milesa Davisa – Bennie Maupin (7.12), znakomity szwedzki pianista Jan Lundgren (7.12), świętujący 75. urodziny Zbigniew Namysłowski (5.12), Marcin Wasilewski Trio (6.12), Rafał Sarnecki Brooklyn Sextet (6.12) oraz zwycięzca ubiegłorocznej edycji Konkursu – Bartosz Dworak Quartet (5.12).
Ich koncerty odbywać się będą w CK Rotunda (ul. Oleandry 1). Koncert Laureatów zaplanowany zaś został na 8 grudnia, w studiu Radia Kraków (al. Słowackiego 22).