Koreański Jazz Festiwal będzie trwał od 24 listopada do 7 grudnia, wybitni koreańscy muzycy jazzowi będą grali razem z polskimi, niemickimi, amerykańskimi jazzmanami. Na oficjalnym otwarciu Festiwalu w dniu 24 listopada o godz. 19:00 w Klubie Palladim odbędzie się wspólny koncert polskich i koreańskich artystów z okazji 25-lecia nawiązania stosunków dyplomatycznych pomiędzy Polską a Koreą.

Festiwal jazzowy „Korean-Polish Jazz Mosaics” jest organizowany wspólnie z dyrektorem artystycznym Jae-jin In, dyrektorem muzycznym Yoon-jeong Heo, Centrum Kultury Ambasady Republiki Korei, Ministerstwem Kultury, Sportu i Turystyki w Korei oraz  Instytutem Adama Mickiewicza. Dyrektor Artystyczny Jae-jin In jest założycielem Jarasum International Jazz Festival, który uznawany jest za jeden z największych festiwali jazzowych na świecie. Dyrektor artystyczny Jae-jin Lee i dyrektor muzyczny Yoon-jeong Heo stworzyli zespół MosaiKorea w celu rozpowszechnienia koreańskiej muzyki jazzowej i tradycyjnej.

Głównym tematem koncertu będzie „Życie”. Zgodnie z tym tematem artyści stworzyli nowe utwory na bazie tematu tradycyjnej muzyki koreańskiej m.in. Yim i Yang, ogień, drzewo, wiatr, ziemia. MosaiKorea odbywa turnee na terenie Niemiec, Węgier, Belgii i Polski. Polski zespół Mosaic, Koreański zespół MosaiKorea, oba zespoły będą wystąpiły wspólnie w Polsce!

WSTĘP WOLNY!

Koreańsko-polski koncert Jazzowy

Program:

1. Tradycyjna muzyka koreańska : OGIEŃ
Muzycy zagrają na tradycyjnych perkusyjnych instrumentach koreańskich utwór na bazie Byeolsingut (Byeolsingut: szamanistyczny rytuał wioski z dzielnicy Dong-hae w Korei).

2. Tradycyjna muzyka koreańska + Jazz : OGIEŃ
Artyści zagrają na tradycyjnych koreańskich instrumentach perkusyjnych oraz basie i saksofonie.

3. Jazz
Jazz w stylu tradycyjnej koreańskiej muzyki

4. Korean-Polish Jazz Mosaics : Rano Rano
Rano Rano : utwór zespołu Mosaics. Muzycy koreańscy i polscy zagrają jamming session.

5. Korean-Polish Jazz Mosaics : Sinawi
Artyści zagrają na instrumentach takich jak koreańska harfa czy flet Piri. Utwór będzie miał stałe tempo, a muzycy będą improwizować. Tłumacząc słowo Sinawi można użyć wyrażenia „uporządkowany chaos”, który najlepiej oddaje klimat tego utworu. Na koniec koncertu koreańscy i polscy artyści wystąpią razem!

JAZZ KOREA FESTIVAL 2014
Korean Jazz WEEK

 • Lee Ji-young Trio
  4 grudnia o godz. 19:00 w Centrum Kultury Korei (ul.Kruczkowskiego 8)

Ji-young Lee : fortepian
Dong-ha Shin : Bas
Steve Pruitt : Perkusja
Pianistka Ji-young Lee studiowała w Stanach Zjednoczonych, grała razem z Mayhard Ferguson Big Bop Nouveau Band w 30 miastach w Ameryce. Jest ona jedną z najsłynniejszych pianistek jazzowych w Korei, wykłada muzykę jazzową na seulskiej akademii i daje koncerty w Korei.

 • Yu Jong-hyeon Quartet
  5 grudnia o godz. 19:00 w Centrum Kultury Korei (ul.Kruczkowskiego 8)

Jong-hyeon Yu : Saksofon
Matthias Bublath : Fortpian
Dae-ho Kim : Bas
Min-chan Kim : Perkusja
Saksofonista Yu Jong-hyeon studiował muzykę filmową i obecnie jest wschodzącą gwiazdą muzyki jazzowej. W 2010 r. wystąpił na otwarciu Jarasum International Jazz Festival w Korei. Nagrał pierwszą płytę pt: „Chingu” (Przyjaciele) z latynoskim zespołem „Los Amigos”, a obecnie występuje wspólnie z różnymi zespołami jazzowymi. W Polsce Yu Jong-hyoen będzie grał z słynnymi koreańskimi artystami jazzowymi Dae-ho Kim oraz Minchan Kim.

 • Lim Mi-jung (feat. Lee Jumi)
  6 grudnia o godz. 19:00 w Centrum Kultury Korei (ul.Kruczkowskiego 8)

Lee Jumi : Wokal
Lim Mi Jung : Fortepian
Andreas Kurz : Bas
Rick Hollander : Perkusja
Kobieca siła w koreańskim jazzie! Lee Jumi i Lim Mi Jung to muzycy, bez których nie byłoby jazzu w Korei. Pianistka Lim Mi Jung studiowała na Uniwersytecie Muzycznym Berklee i New York Manhattan University kształcąc się u słynnych muzyków jazzowych takich jak: Kenny Barron, Joan Brackeen czy Phil Marcowitz. Lee Jumi jest dobrze zapowiadającą się młodą wokalistką uznawaną za dopełnienie jazzu koreańskiego. W 2012 roku wystąpiła na rozpoczęciu Międzynarodowego Festiwalu Filmowego w Busan.

 • ‘Shin Hyunpill’ Kwartet
  6 grudnia o godz. 19:00 w Centrum Kultury Korei (ul.Kruczkowskiego 8)

Shin Hyunpill : saksofon
Bernhard Pichl : fortepian
Rudi Engel : bas
Michael Keul : perkusja
Shin Hyunpill jest gwiazdą koreańskiego jazzu. Studiował na Uniwersytecie Muzycznym Berklee w Stanach Zjednoczonych. Jego muzyka obejmuje różne style takie jak jazz, reggae, pop. Shin Hyunpill to jeden z czołowych artystów jazzowych w Korei i ma wielu fanów młodego pokolenia. Jego debiut w Polsce jest niezwykle wyczekiwany.

 • Yun Seok Cheol Trio
  7 grudnia o godz. 19:00 w Centrum Kultury Korei (ul.Kruczkowskiego 8)

Yun Seok Cheol : fortepian, pianino elektryczne
Jung Sang E : bas
Kim Yeong Jin : perkusja
Trio reprezentuje muzyków jazzowych następnego pokolenia. Yun Seok Cheol to jedna z najlepiej zapowiadających się grup na koreańskiej scenie jazzowej. Obecnie dużo koncertują w Korei. Lider tria – Yun Seok Cheol odnosił sukcesy już w wieku 20 lat. Pozostałą część grupy tworzą utalentowany basista Jung Sang E i perkusista Kim Yeong Jin.