18 listopada o godzinie 19 w Klubie Kultury Saska Kępa w ramach cyklu koncertów „Cały ten jazz! LIVE!” wystąpi Piotr Żaczek ze swoją kultową formacją. Chociaż jego nazwisko pojawia się najczęściej jako sidemana u popowych gwiazd, czy jako członka Poluzjantów to jednocześnie jest jednym z najbardziej cenionych improwizatorów i innowatorów gitary basowej – wydane przez MUTRU płyty są trudne do zakwalifikowania, chociaż pojawiają się na nich czołowe jazzowe nazwiska: Leszek Możdżer, Adam Bałdych, David Fiuczynski czy Maciej „Kocin” Kociński.

Piotr Żaczek – bass alt; Łukasz Poprawski – sax; Marcin „Mały” Górny – kbd; Grzegorz Jabłoński – kbd; Jan Wierzbicki – bass; Robert Luty – dr.

Żaczek fot.2

O CYKLU KONCERTÓW

„Cały ten jazz!” w Klubie Kultury Saska Kępa

„LIVE!”
Cykl koncertów prezentujących mistrzów jazzu, zarówno tych legendarnych, jak i wschodzące gwiazdy muzyki. Skierowany będzie zarówno do znawców i miłośników jazzu, ale – co równie ważne – także do tych, którzy fanami jazzu nie są, ale oczekują muzyki na najwyższym poziomie. Artyści, którzy wystąpią na scenie Klubu Kultury Saska Kępa reprezentują głównie mainstreamowy nurt jazzu, daleki od eksperymentów i awangardy, oparty na mistrzowskim warsztacie, akademickiej wiedzy muzycznej i przede wszystkim nieprzeciętnym talencie. Cykl „Cały ten jazz! LIVE!” podejmuje próbę pokazania otwartego i przyjaznego oblicza jazzu.

Wstęp 20 zł

„MEET!”
Spotkania z wybitnymi muzykami jazzowymi – solowe improwizacje przeplatane rozmową czy też rozmowa przeplatana muzycznymi improwizacjami. Zaproszeni artyści będą mieli okazję opowiedzieć o swoich artystycznych poszukiwaniach i inspiracjach, historycznych sesjach nagraniowych, w których brali udział, a także o codziennym, pozascenicznym życiu jazzmana.

Wstęp wolny