Tom Krell, czyli How To Dress Well, już jutro pojawi się w Polsce! Muzyka zobaczyć będzie można na dwóch koncertach: 17 listopada w warszawskim Klub Hybrydy i 18 listopada w poznańskim Eskulap Akademickie Centrum Kultury. W roli supportów: Oly. (Warszawa) i Drivealone (Poznań). Zapraszamy serdecznie!

How To Dress Well to projekt, który narodził się w 2009 roku. Debiutancki album – „Love Remains” – ukazał się już rok później i był szeroko komentowany przez branżowe media. Portal Pitchfork ocenił płytę na 8.7, Spin dał krążkowi 8/10 gwiazdek, a Stereogum uznał HTDR za jeden z 40 najlepszych zespołów 2010 roku.

Podobną popularnością cieszyło się kolejne wydawnictwo – „Total Loss” 2012 roku – które po raz kolejny zebrało aplauz środowiska muzycznego. Pod koniec czerwca premierę miała najnowsza płyta How To Dress Well. „What Is This Heart?” to album zbierający równie dobre recenzje co dwa poprzednie wydawnictwa. Podkreślano inspiracje współczesnym indie r’n’b oraz wyjątkowo osobisty charakter piosenek zawartych na wydawnictwie.

Koncerty w Poznaniu i Warszawie będą pierwszą okazją do usłyszenia materiału z”What Is This Heart?” na żywo w Polsce!

W Warszawie Toma Krella supportować będzie Oly.

Oly. to 20-letnia singer-songwriterka, o niezwykle charakterystycznym głosie i wyjątkowym instrumentarium, ponieważ Oly. gra na ukulele i Kalembie.. Debiutowała w tym roku, gościnnym występem w piosence Fismolla – „The Healing”. Występowała już m.in. na pierwszej edycji Nextpop Festival i na wspólnej trasie z islandzkim zespołem Low Roar. Na 2015 rok planowana jest premiera debiutanckiej płyty Oly.

Rozpiska godzinowa:
19:00 otwarcie drzwi
20:00 Oly.
21:00 How To Dress Well