Kolejny odcinek “London Video Sessions dla: JazzSoul.pl” przed Wami! Tym razem odwiedziliśmy Camden – mekkę bohemy artystycznej, centrum muzycznych pubów, stoisk z jedzeniem z całego świata, prawdopodobnie jedynym miejscem w Londynie, w którym odnaleźć możemy mieszankę wszystkich możliwych subkultur.

Ponadto aby nagrać utwór ikony, kojarzonej z tym miejscem – Amy Winehouse, wybraliśmy się na Camden Square pod dom artystki, w parku przed którym w hołdzie jej twórczości – zrealzowany został ten klip.

Było już kilka słów o gitarzyście – Arturze Kingu, jak i Anastasji Black – realizatorce projektu, tym razem o samej wokalistce, 21 letniej Paulinie Lenda, wychowanej na czarnych dźwiękach, która od kilku lat najwięcej czerpie z akustyki, muzyki folkowej i cięższych brzmień, które nadal odkrywa będąc zakochaną w blues-psychodelicznej muzyce/sztuce z lat 70.

W 2008 r. została odkryta dzięki pierwszej edycji telewizyjnego show “Mam Talent”. W programie pojawiła się na scenie z coverem piosenki “Ready for love” z repertuaru India Arie. Ten szokujący występ tak dojrzałej 15. latki pozwolił Jej na zderzenie się z muzycznym rynkiem w Polsce. Po kilku latach, z pomocą Jarka Zawadzkiego (ze Studia 7.) i Błażeja Domańskiego (producent m.in. płyty DAGADANA), Paulina wróciła na scenę wraz ze swoją pierwszą debiutancką płytą, zatytułowaną WOLF GIRL, która ukazała się 24.04.2014.

Nadal koncertuje w duecie z gitarzystą, od jakiegoś czasu pracując jednak nad stworzeniem własnego zespołu.