„Nie odchodź” – koncert w warszawskim klubie Harenda 10 listopada. Studio Inicjatyw Twórczych i Klub Harenda serdecznie zapraszają na koncert Małgorzaty Wojciechowskiej „Nie odchodź” w programie piosenek Starszych Panów z udziałem Bogdana Hołowni – wspaniałego pianisty jazzowego.

harenda-kopia

Bogdan Hołownia – wybitny pianista jazzowy, o sercu, wrażliwości i talencie proporcjonalnych do postury. Absolwent słynnej Berklee College of Music w Bostonie, gigant wiedzy o twórczości Jerzego Wasowskiego i wspaniały interpretator Jego utworów. Wyśmienity szachista. Współpracował m.in. z Janem Ptaszynem Wróblewskim, Lorą Szafran, Grażyną Auguścik, Januszem Muniakiem, Jorgosem Skoliasem. Laureat Fryderyka za płytę „Don’t Ask Why”, której już nie posiada, gdyż obdarował nią naprawdę wielu ludzi.

Małgorzata Wojciechowska – aktorka, wokalistka i tzw. „tekściarka”. Szczególnie ukochać Szekspira polskiej piosenki – Jeremiego Przybory. Autorski repertuar wykonuje w zespole Mistrzowie i Małgorzata, jest autorką tekstów i tłumaczeń piosenek m.in. dla teatru Rampa w Warszawie, tekstów pisanych dla wokalistów (Olga Szomańska, Dorota Osińska, Anna Ozner) oraz tekstów i kompozycji z własnego repertuaru.

Po otrzymaniu nagrody Konstantego Przybory rozpoczęła współpracę Bogdanem (o czym marzyła od piętnastu lat). Płytę „Don’t Ask Why”, słuchając, zajechała na amen i już jej nie ma, a nabyć nie może, gdyż nie było reedycji. Posiadacz poszukiwany. Odkupi dwie, z czego jedną odda 10 listopada.

Studio Inicjatyw Twórczych i Klub Harenda zapraszają też na coponiedziałkowy Funk&Jazz Jam Session, który odbędzie się 10 listopada o godz. 20.30 w Klubie Harenda.