Klub Festiwalowy Jazz Jamboree w Legionowie zaprasza na koncert „Remembering Nina & Abbey” Agi Zaryan.

8 listopada Aga Zaryan wystąpi w sali widowiskowej legionowskiego ratusza z koncertem „Remembering Nina & Abbey”, który jest poświęcony postaciom Niny Simone oraz Abbey Lincoln. Usłyszymy największe przeboje z repertuaru Niny Simone, m.in. „My Baby Just Cares For Me”, „Don?t Let Me Be Misunderstood”, „I Want a Little Sugar in My Bowl” czy „Lilac Wine”.

Nina Simone to ikona muzyki XX wieku, postać tragiczna. Legendarna ze względu na charyzmatyczny głos i swój sceniczny temperament. Druga z bohaterek to równie interesująca, ale mniej znana Abbey Lincoln, kobieta nietuzinkowa o silnej osobowości, mówi się o niej ostatnia wielka dama złotej ery jazzu.

Jak mówi Aga:

„…Simone i Lincoln to kobiety, których artystyczna postawa od wielu lat mnie inspiruje, tym projektem chciałabym je upamiętnić…”.

Nagrania albumu „Remembering Nina & Abbey” odbyły się w Los Angeles z udziałem wyjątkowych muzyków.

Aga Zaryan jest dziś rozpoznawalną w świecie wokalistką jazzową. Zaryan jest pierwszą oraz jedyną polską artystką, której płyty ukazują się w legendarnej wytwórni jazzowej Blue Note Records. Występuje z powodzeniem na niezliczonych scenach, m.in. w renomowanych klubach europejskich i amerykańskich, w Japonii, Chinach, Turcji, Rosji, Izraelu oraz Islandii. Swój sukces zawdzięcza znakomitym umiejętnościom wokalnym, charyzmie scenicznej oraz możliwością współpracy z najznamienitszymi muzykami na świecie.

Koncerty Agi Zaryan słyną z niezwykłej atmosfery oraz mistrzowskiego pozimu wykonywanej muzyki.

bilety – 50 zł – dostępne w MOK Legionowo, ul. Norwida 10

aga_zaryan_600