Velveteve to pseudonim artystyczny Evy Aksamit, urodzonej w Gliwicach, wokalistki, kompozytorki, producentki i autorki tekstów. Velveteve to projekt łączący w sobie trip-hopowy beat, liryczne wokale i jazzową harmonię w elektronicznej formie. Na koncertach Ewie towarzyszy zespół, który tworzą Kamil Guźniczak – bas;Przemysław Radlak – perkusja; Łukasz Ficek – gitara.

Projekt Velveteve zaczyna swoją muzyczną przygodę i opublikował właśnie swoją pierwszą piosenkę „Show me your love” do której powstało video, które możecie obejrzeć poniżej.

Trudno jest jednoznacznie określić tę muzykę, jednak całość współgra ze sobą w pełnych emocji utworach. Poprzez melodię Velveteve wchodzi w interakcję ze słuchaczem, wciągając go w grę napotkanych skojarzeń. Ważną rolę odgrywa tekst, który nigdy nie jest przypadkowy i często opiera się na osobistych doświadczeniach artystki. Kompozycje Velveteve są po części swoistym pamiętnikiem, monologiem i opowieścią ożywioną wrażeniami słuchającego. Pierwsza płyta w produkcji.