Na Święto Zmarłych Teatr Muzyczny w Toruniu zaprasza na koncert Stankiewicz Plays Victor Young. Muzycy wystąpią w składzie: Kuba Stankiewicz (fortepian); Wojciech Pulcyn (kontrabas); Sebastian Frankiewicz (perkusja).

Artyści wykonają utwory amerykańskiego kompozytora muzyki filmowej o polsko-żydowskich korzeniach, Victora Younga, autora głośnych partytur do obrazów takich jak „Jeździec znikąd”, „Johnny Guitar”, „Komu bije dzwon, „W 80 dni dookoła świata” czy „Podróże Guliwera”.

Stankiewicz_Trio_plakat

Kuba Stankiewicz to jeden z czołowych polskich pianistów jazzowych. Współpracował m.in. z Artie Shawem, Janem Ptaszynem Wróblewskim, Zbigniewem Namysłowskim, Scottem Hamiltonem, Artem Farmerem, Sheilą Jordan, Harvie Swartzem, Januszem Muniakiem, Tomaszem Szukalskim i Anną Marią Jopek.

Stankiewiczowi towarzyszyć będzie Wojciech Pulcyn – kontrabasista, muzyk sesyjny i kompozytor. Współpracował z Teatrem Montownia i Teatrem Narodowym. Koncertował m.in. z Ewą Bem, Bogdanem Hołowniaą, Imerem Demirerem i Charlesem Gaylem, Giannim Basso, Michałem Urbaniakiem, Duffy Jacksonem, Marlonem Simonem i Bobbym Watsonem, Kevinem Mahoganym, jak również z młodymi gwiazdami polskiej sceny jazzowej – gitarzystż Rafałem Sarneckim i pianistą Michałem Tokajem.

Na perkusji zagra Sebastian Frankiewicz – absolwent Wydziału Jazzu katowickiej Akademii Muzycznej. Od 2002 roku współpracuje z Michałem Urbaniakiem, był też członkiem zespołów m.in. Lory Szafran, Zbigniewa Namysłowskiego, Artura Dutkiewicza, Mariusza Lubomskiego oraz grupy „Bisquit”. Występował na festiwalach jazzowych w całej Europie. Na swoim koncie ma m.in. złotą płytę za projekt „Pogadaj ze mną” i nominację do Fryderyka za płytę „Pathfinder” (trio Nowicki-Święs-Frankiewicz).