24 października 2014 (piątek), o godzinie 20.00 w Browarze Stara Komenda w Szczecinie odbędzie się koncert zespołu Jaw Raw promujący najnowszy album “Woman”. Wstęp wolny.

Plakat-Jaw-Raw-24-10-2014-Browar-Stara-Komenda

Jaw Raw to polski skład bluesowo-rockowy z siedemnastoletnim doświadczeniem scenicznym, który od niedawna podąża w stronę fusion-blues-jazz. Zmiany muzyczne w twórczości przyspieszyły po dołączeniu nowego trębacza i wokalisty – Szymona „Porka” Porowskiego, znanego z poprzednich dokonań w szczecińskim zespole Vespa. Jaw Raw w trakcie siedemnastu lat koncertowania wystąpił niemalże na wszystkich festiwalach bluesowych w kraju, począwszy na współorganizowanych przez siebie (pierwsze trzy edycje Wetwater w Moryniu, jako gospodarz muzyczny, Jaw Raw Meeting w Szczecinku), a skończywszy na katowickim Spodku (Rawa Blues Festival) i występach z towarzyszeniem uznanych muzyków, między innymi Rick Estrin and the Nightcats), Chris „The Kid” Andersen, „Little” Charlie Baty, David Byrnes, Irek Dudek, Gerry Jabłoński. Jaw Raw jako jeden z nielicznych zespołów z Polski regularnie koncertuje poza granicami, przede wszystkim w Niemczech, ale również ma za sobą egzotyczne tournée na Wyspach Kanaryjskich. Skład zespołu: Szymon „Porek” Porowski – wokal i trąbka, Damian Rumbuć – gitara basowa, Krzysztof Wojtasik – gitary, Grzegorz „Smyku” Kurpiel – perkusja, Piotr Ostrowski – instrumenty klawiszowe.

Najnowsza płyta Jaw Raw zatytułowana „Woman” jest podsumowaniem twórczości zespołu. Na krążku zawarte jest dziesięć kompozycji wokalno-instrumentalnych, na którym można odnaleźć mieszankę takich gatunków muzycznych jak jazz, blues czy rock. Każdy z utworów opisuje odrębną historię upadków i wzlotów przeciętnego człowieka.

Browar Stara Komenda, plac Stefana Batorego 3, Szczecin
Rezerwacje: 91 423 44 45, tutaj.