Największy festiwal jazzowy na Podkarpaciu! Podczas tegorocznej trwającej sześć dni trzeciej edycji Rzeszów Jazz Festiwal 2014, która odbędzie się w dniach od 21 do 26 października br. organizatorzy zapowiedzieli wiele muzycznych atrakcji, nie tylko dla wielbicieli muzyki improwizowanej, ale również dla fanów światowej klasy perkusistów! W tym roku festiwal w Rzeszowie będzie gościł wielu uznanych perkusistów, a wśród nich znajda się takie sławy jak: Poogie Bell i Derrick McKenzie występujący gościnnie z funky-jazzowym wokalistą, Kovalczykiem.
Poogie Bell – to znakomity perkusista, kompozytor i producent, znany z długoletniej współpracy z Marcusem Millerem. Nagrywał i grał również w zespołach takich wykonawców, jak: Erykah Badu, Victor Bailey, David Bowie, Stanley Clarke. Ostatnio z własnym zespołem Poogie Bell Band wydał nowy album pod tytułem „Suga Top” (2013) i w ramach trasy koncertowej zagra już 25.10 w Rzeszowie w Sali koncertowej Bristol Tradition & Luxury. Następnego dnia, w tym samym miejscu, odbędą się specjalne warsztaty z udziałem artysty.

Kolejnym wydarzeniem, dla wszystkich fanów perkusji oraz fanów legendarnego zespołu JAMIROQUAI, w ramach festiwalu jest wizyta Derricka McKenzie – groove mastera, time keepera – perkusisty zespołu Jamiroquai! Derrick na perkusji zaczął grać w wieku 6 lat, a w 1993 roku odebrał telefon z zaproszeniem na przesłuchanie do mało wówczas znanego zespołu Jamiroquai. Reszta jest historią… Udzielał się również jako muzyk sesyjny współpracując z czołowymi artystami światowej sceny takimi, jak: John Newman, Diana Ross, Lucinda Belle Orchestra i inni. 22.10 w Klubie Black & Withe razem z Kovalczykiem wystąpi w ramach trasy koncertowej „KOVALCZYK BIG BAND PROECT – LIVE feat. Derrick McKenzie!”, która promuje analogowo wydany album wokalisty i producenta, który po znakomitym przyjęciu w Polsce, został doceniony także za granicą w Izraelu, Libanie jak i Japonii, gdzie powstał oficjalny fan page artysty. Zagraniczne media zwróciły uwagę na wysoki, światowy poziom muzyki.

Na Rzeszów Jazz Festiwal usłyszymy również takich znakomitych artystów, jak: Matusik & Ghostman, Wojtek Fedkowicz Noise Trio, Scierański New Quartet, MaBaSo Trio. Festiwal, podobnie jak w ubiegłych latach zaprezentuje wybrane projekty artystów, którzy wydali płyty na przełomie 2013/2014 r.

RJF_plakat_small-kopia

LINE-UP:

  • 18.10 – WARSZTATY KULINARNE – JAZZ NA TALERZU – Restauracja KUK NUK,
  • 21.10 – MATUSIK & GHOSTMAN – Restauracja Chilita,
  • 22.10 – KOVALCZYK BIG BAND PROJECT feat. Derrick McKenzie – Black & White Klub,
  • 23.10 – NOISE TRIO – Pub Stara Drukarnia,
  • 24.10 – ŚCIERAŃSKI NEW QUARTET – CH Plaza,
  • 25.10 – POOGIE BELL BAND – Bristol Tradition & Luxury,
  • 26.10 – WARSZTATY – POOGIE BELL – Bristol Tradition & Luxury,
  • 26.10 – MABASO TRIO – Klub LUKR.

Rzeszów Jazz Festiwal to nie tylko koncerty i warsztaty muzyczne, ale także apetyczne warsztaty kulinarne „Jazz na talerzu”, które poprowadzi Szef Kuchni restauracji KUK NUK Maciej Stankiewicz. Rozpoczną się już 18 października w sobotę o godz. 10:00 w Restauracji KUK NUK w Rzeszowie. Dodatkowo podczas trwania festiwalu, od 20 do 26 października, w restauracji Szef Kuchni serwowane będą specjalne jazzowe potrawy! Organizatorzy zadbali, aby wszystkie koncerty odbyły się w najlepszych miejscach koncertowych i klubach Rzeszowa, odpowiednich do spotkań z muzyką jazzową. Bilety będą do nabycia w sprzedaży internetowej oraz bezpośrednio przed koncertem.
Rzeszów Jazz Festiwal ma na celu przywrócenie w stolicy Podkarpacia regularnych spotkań z najlepszą muzyką jazzową oraz propagowaniu kultury muzyki improwizowanej. Festiwal zapoczątkowano w 2012 roku.