KOVALCZYK, największy „czarny” głos polskiej sceny muzycznej, wraz z Derrickem McKenzie – perkusistą legendarnego zespołu JAMIROQUAI, wyruszają w trasę koncertową. To trzeba usłyszeć i przeżyć!

kovalczyk on t

Koncerty “KOVALCZYK BIG BAND PROJECT – LIVE fet. Derrick McKenzie” odbędą się w ramach trasy promującej analogowo zarejestrowaną płytę „KOVALCZYK BIG BAND PROJECT”, która znalazła się w wielu zestawieniach i podsumowaniach najlepszych płyt 2013 r. Stało się tak nie tylko za sprawą zawartości muzycznej, ale również z uwagi na sposób realizacji. Materiał na płytę został w całości zagrany na żywo i zarejestrowany na taśmę analogową. Album po znakomitym przyjęciu w Polsce, został doceniony także za granicą w Izraelu, Libanie jak i Japonii gdzie powstał oficjalny fan page artysty. Zagraniczne media zwróciły uwagę na wysoki, światowy poziom muzyki.

Artysta 19 września br. koncertem w Warszawie zainaugurował trasę, która zawita z koncertami do największych miast w Polsce m. in. 19.10 – Ethno Jazz Festival – Wrocław, 22.10 – Rzeszów Jazz Festiwal – Rzeszów, 29.11 – Blue Note Jazz Club – Poznań. Pozostałe miejsca zostaną podane wkrótce. Wspólne koncerty to również zapowiedź nowej płyty „AUX”, na której zagra Derrick McKenzie!

Derrick Mckenzie fot. mat. festiwalowe

Materiał, jaki usłyszymy podczas koncertów, to wspaniałe brzmienia Big Band’ów z przełomu lat 50. i 60., które, były inspiracją muzyczną artysty, połączone z nowoczesnymi i świeżymi brzmieniami funky, jazz i pop! Będą to wyjątkowe koncerty, gdyż na perkusji zagra sam Derrick McKenzie – groove master, time keeper – perkusista zespołu JAMIROQUAI, który pracował również z takimi gwiazdami jak: John Newman, Diana Ross, Lucinda Belle Orchestra. Będą to pełne doznań koncerty z muzyką, jakiej jeszcze nie było na polskim rynku! Jak również jedyna okazja do usłyszenia na żywo charyzmatycznego wokalisty Kovalczyka i światowej klasy perkusisty Derricka McKenzie grających w jedenastoosobowym składzie! Na scenie artystom towarzyszyć będzie zespól w składzie: Filip Kuncewicz, Wojciech Ruciński, Paweł Jędrzejewski, Daniel Orlikowski, Przemek Wojsław, Michał Polcyn, Marta Podobas, Anna Żaczek
i Kamil Bijoś.

Derrick McKenzie (UK) – groove master, time keeper – perkusista legendarnego zespołu JAMIROQUAI! Udzielał się również jako muzyk sesyjny współpracując z czołowymi artystami światowej sceny takimi jak: John Newman, Diana Ross, Lucinda Belle Orchestra i inni. Na perkusji zaczął grać w wieku 6 lat. Przez całe życie zdobywał muzyczne doświadczenie, grając z różnymi zespołami: Candyland, hip-hopowym Urban Species. Obecnie poza czynną działalnością w zespole Jamiroquai, występuje także z brytyjską formacją Shuffler, która serwuje wytrawną mieszankę muzyki funk, soulu i rocka.