30 września dobiegła końca I edycja akcji Kultura Na Widoku. Projekt Fundacji Legalna Kultura odwiedził 30 miejsc w całej Polsce, a strona internetowa akcji odnotowała aż 700 tysięcy odsłon.

Celem Kultury Na Widoku była promocja dostępu do kultury z legalnych źródeł istniejących w Internecie. W ramach akcji w 16 polskich miastach ustawione zostały multimedialne instalacje przypominające regały. Za pomocą urządzeń mobilnych i QR kodów można było z nich pobrać (często bezpłatnie) ponad 600 tytułów filmów, gier, książek oraz utworów muzycznych.

Na multimedialnych regałach Kultury Na Widoku swoje miejsce znalazły współczesne propozycje kulturalne, ale nie zabrakło również miejsca dla muzycznej, literackiej i filmowej klasyki. Dzięki Kulturze Na Widoku, wszyscy chętni mogli zapoznać się także z archiwaliami dotyczącymi czasów „Solidarności”. Wśród udostępnionych zdigitalizowanych materiałów historycznych znalazły się między innymi instrukcje strajkowe, czasopisma oraz książki dostępne w czasach PRL-u wyłącznie
w drugim obiegu wydawniczego.

Film o projekcie:

II edycja Kultury Na Widoku rozpocznie się 5 maja 2015 roku.

Strona www: www.kulturanawidoku.pl.

Rahim Magdalena_Kumorek knw_danuta_stenka