Rzeszów Jazz Festiwal 2014 odbędzie się w dniach od 21 do  26 października br. Podczas tegorocznej trwającej sześć dni edycji organizatorzy zapowiadają wiele muzycznych atrakcji, nie tylko dla wielbicieli muzyki improwizowanej, ale również dla miłośników łączenia jazzu z innymi odmianami muzyki np. funky, elektro.  Gwiazdą tego rocznego Rzeszów Jazz Festiwal będzie Poogie Bell Band – znakomity perkusista, kompozytor i producent, wraz z zespołem. To jednak nie jedyna gwiazda i niespodzianka jaką przygotowali organizatorzy, szczególnie dla fanów światowej klasy perkusistów! Razem z Kovalczykiem wystąpi gościnnie Derrick McKenzie – perkusista legendarnego zespołu JAMIROQUAI!  W ramach festiwalu usłyszymy również  takich znakomitych artystów, jak: Matusik & GhostmanWojtek Fedkowicz Noise Trio, Scierański New Quartet, MaBaSo Trio i Kovalczyk Big Band Project feat. Derrick McKenzie. Festiwal, podobnie jak w ubiegłych latach zaprezentuje wybrane projekty artystów, którzy wydali płyty na przełomie 2013/2014 r.

RJF_plakat_big

LINE-UP:
18.10 – WARSZTATY KULINARNE – JAZZ NA TALERZU – Restauracja KUK NUK,
21.10 – MATUSIK & GHOSTMAN – Restauracja Chilita,
22.10 – KOVALCZYK BIG BAND PROJECT feat. Derrick McKenzie – Black & White Klub,
23.10 – NOISE TRIO – Pub Stara Drukarnia,
24.10 – ŚCIERAŃSKI NEW QUARTET – CH Plaza,
25.10 – POOGIE BELL BAND – Bristol Tradition & Luxury,
26.10 – WARSZTATY – POOGIE BELL – Bristol Tradition & Luxury,
26.10 – MABASO TRIO – Klub LUKR

Rzeszów Jazz Festiwal to nie tylko koncerty i warsztaty muzyczne, ale także apetyczne warsztaty kulinarne „Jazz na talerzu”, które poprowadzi Szef Kuchni restauracji KUK NUK Maciej Stankiewicz. Rozpoczną się już 18 października w sobotę o godz. 10:00 w Restauracji KUK NUK w Rzeszowie. Dodatkowo podczas trwania festiwalu, od 20 do 26 października, w restauracji Szef Kuchni serwowane będą specjalne jazzowe potrawy!

Organizatorzy zadbali, aby wszystkie koncerty odbyły się w najlepszych miejscach koncertowych i klubach Rzeszowa, odpowiednich do spotkań z muzyką jazzową. Bilety będą do nabycia w sprzedaży internetowej oraz bezpośrednio przed koncertem.

Rzeszów Jazz Festiwal ma na celu przywrócenie w stolicy Podkarpacia regularnych spotkań z najlepszą muzyką jazzową oraz propagowaniu kultury muzyki improwizowanej. Festiwal zapoczątkowano w 2012 roku.

Polub fan page Rzeszów Jazz Festiwal: https://www.facebook.com/RzeszowJazzFestiwal
Odwiedź naszą stronę: http://www.rzeszowjazzfestiwal.pl/