Aleksandra Kurzak, Karol Radziwonowicz, Leszek Możdżer, Anna Serafińska wystąpią 11 października w Arenie de Verona. Jedno z najbardziej niezwykłych miejsc na świecie – Arena di Verona będzie rozbrzmiewać muzyką największego polskiego kompozytora – Fryderyka Chopina. Ta szczególna budowla, wzniesiona 2 000 lat temu jest także jednym z największych rzymskich amfiteatrów, które zachowały się do dnia dzisiejszego. Od 1913 roku odbywa się w tym miejscu znany na całym świecie festiwal operowy i koncerty, a w okresie letnim spektakle teatralne. To największa opera świata, w której co roku każdego dnia Festiwalu Operowego 14 tysięcy osób podziwia monumentalne widowiska operowe.

chopin w Weronie

W tym prestiżowym miejscu, po raz pierwszy, wybitni polscy artyści będą interpretować muzykę Chopina klasycznie, rockowo i jazzowo, nadając nowe brzmienie fortepianowym mazurkom, nokturnom i polonezom. Na scenie w Weronie pojawi się ponad 100 artystów.

Prezentacja muzyki Chopina w wersji klasycznej i w zaskakujących, nowoczesnych aranżacjach zostanie połączona z multimedialną oprawą. Koncert w warstwie wizualnej zawierał będzie przekaz na temat polskiej drogi do wolności oraz ważnych postaci polskiej i europejskiej transformacji, Jana Pawła II i Lecha Wałęsy.

„Rock Loves Chopin” został zaprezentowany w spektakularnych miejscach świata – pod piramidami w Kairze, na Wielkim Murze Chińskim, a także w Meksyku na otwarcie największego Festiwalu Ameryki Łacińskiej Cervantino, na Placu Błotnym w Moskwie, czy też w słynnym amfiteatrze Millenium Park w centrum Chicago. Teraz muzykę Chopina w niezwykłym wydaniu poznają widzowie Arena di Verona.

ARTYŚCI:

ALEKSANDRA KURZAK – światowej sławy sopranistka,
KAROL RADZIWONOWICZ – jeden z najlepszych polskich pianistów klasycznych,
LESZEK MOŻDŻER – pianista jazzowy,
ANNA SERAFIŃSKA – wokalistka jazzowa,
najlepsi polscy gitarzyści rockowi – ROCK LOVES CHOPIN, FUSION STRING ENSEMBLE i Orkiestra Symfoniczna im. Karola Namysłowskiego pod dyrekcją Tadeusza Wicherka. Gośćmi specjalnymi projektu będą pianista Niccolo Spoletini oraz połączone chóry Coro giovanile femminile di S. Zeno di Montagna, I bambini di Bure”.

Choreografię przygotowała Marzena Barcik, tancerka, twórca wielu choreografii do spektakli i programów telewizyjnych oraz grupa tancerzy Folies Dance Company i Du Flame. Autorem kostiumów jest Maciej Zień, jeden z najbardziej utalentowanych i cenionych polskichprojektantów mody.
Reżyseria: Andrzej Matusiak
Asystent reżysera: Zofia Dowjat