Z przyjemnością prezentujemy nowy singiel znakomitego brytyjskiego kolektywu Submotion Orchestra. Świetna kompozycja „Trust / Lust” to kolejna zapowiedź najnowszego krążka grupy, który ukaże się jesienią nakładem Counter Records/Ninja Tune. Datę premiery albumu ustalono na 25 listopada. Dzień później zespół przyjeżdża na dwa koncerty do Polski – 26.11 zagra w krakowskiej Fabryce, zaś 27.11 usłyszymy ich w stołecznym Basenie.

SO145

Submotion Orchestra rosną w siłę. Brytyjska grupa w ostatnich miesiącach stała się jedną z najgorętszych marek na scenie muzyki z pogranicza nu jazzu, trip hopu i downtempo. Pierwszy singiel z nowej płyty, „City Lights” doskonale radził sobie na radiowych playlistach (m.in. BBC), a zespół trafił pod opiekę muzycznych „ astemaker’ów” z obozu Ninja Tune. Ich muzyką zachwycił się Simon Green (Bonobo), zaś krytycy dokonania zespołu porównują do The Cinematic Orchestra, Massive Attack czy właśnie Bonobo. „Alium”, ich pierwszy album pod skrzydłami Ninja Tune, ma w sobie ducha największych klasyków, a równocześnie – dzięki znakomitej produkcji – brzmi całkowicie współcześnie. Słychać tu zarówno wytrawny jazz jak i echa Sade, Marvina Gaye’a oraz trip-hop, dubstep, ale też Adele.

Polskiej publiczności Submotion Orchestra znani są dzięki znakomitemu show na głównej scenie festiwalu Audioriver, a także za sprawą wokalistki Ruby Wood, która śpiewała na polskich koncertach Bonobo w 2011r. Grupa wirtuozów wyrobiła sobie doskonałą markę koncertową, o czym z pewnością przekonamy się podczas występów w Krakowie i Warszawie. Bilety na oba koncerty do nabycia za pośrednictwem Biletomat.pl, Eventim.pl, Ticketpro.pl, a także w stałych punktach sprzedaży (EMPiK, Mediamarkt, Saturn i inne).