Genialny trębacz, znany ze współpracy ze Stingiem, Dianą Krall, Paulem Simonem, czy Michaelem Bublé, wystąpił ze swoim znakomitym zespołem w hali Orbita, znanej publiczności Ethno Jazz Festivalu z wielu koncertów wspaniałych artystów światowej sławy.

Każdy koncert Chrisa Bottiego to prawdziwy, w najlepszym tego słowa znaczeniu, amerykański show, na najwyższym światowym poziomie, a uczestnictwo w nim to spełnienie marzeń każdej kobiety wrażliwej na piękno muzyki. Tak samo było 2 października!

Chris Botti jest wybitnym trębaczem smooth jazzowym i bez wątpienia jednym z najbardziej rozpoznawalnych muzyków jazzowych na świecie. Występuje solo oraz jako muzyk sesyjny – współpracował m.in. z takimi gwiazdami jak Sting, Aretha Franklin, Bob Dylan czy Paul Simon. Koncertował również z Dianą Krall, Jill Scott, Michaelem Bublé czy Rodem Stewartem. Dzięki wytrwałości i ciężkiej pracy Botti odniósł sukces na tyle komercyjny, na ile może liczyć artysta jazzowy. Ma na swoim koncie liczne nominacje do Grammy Awards oraz trzy pierwsze miejsca w zestawieniach Billboard’s Jazz Albums. Sam Sting, zafascynowany jego twórczością, określił go mianem „posłańca świata jazzu”.

W 2012 roku ukazała się ostatnia płyta solowa muzyka – „Impressions”. Na „Impressions” Botti sięgnął po znane i łatwo rozpoznawalne piosenki, które niegdyś przekonały go o istocie strony melodycznej kompozycji muzycznych, a także przeboje wszech czasów, takie jak „What A Wonderful World”, „Summertime” czy „Over the Rainbow”. Album to również efekt rozmów, które Botti odbył z fanami podczas ostatnich tras koncertowych oraz wypadkowa licznych inspiracji z różnych kultur. Płyta została doceniona zarówno przez fanów jak i krytyków, w efekcie czego zdobyła w ubiegłym roku statuetkę Grammy w kategorii „Best Pop Instrumental Album”.

Chris Botti uwielbia koncertować, z chęcią też wraca na występy do Polski, gdzie zawsze przyjmowany jest entuzjastycznie przez naszą publiczność. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć.

[AFG_gallery id=’71’]