8 i 9 października 2014 roku (środa, czwartek); w Szóstej Po Południu gościć będzie znakomity perkusista Eric Allen, a towarzyszyć mu będzie zespół w składzie: Tomasz Grzegorski – saksofon tenorowy; Robert Murakowski – trąbka; Jan Smoczyński – organy Hammonda.

Eric Allen ur. 25.08.1958 w Waszyngtonie D.C. jest muzykiem jazzowym obecnie mieszkającym w Polsce. Eric gra muzykę jazzową od 30 lat. Na styl gry Erica wpływ mieli tacy muzycy jak Art Blakey, Max Roach, Buddy Rich, Tony Williams, Elvin Jones, “Papa” Jo Jones, “Philly” Jo Jones i Jimmy Cobb. Eric studiował sztukę wykonywania jazzu i teorię muzyki w Lee Oddis Bass III przy Duke Ellington School For The Performing Arts w Waszyngtonie, D.C . z tak wybitnymi kolegami z klasy jak trębacz Wallace Roney i basista Clarence Seay. To właśnie w czasie, gdy grał w miejscowym klubie Blues Alley w D.C. odkrył go wielki jazzman Illinois Jacquet.

Przeprowadził się do Bostonu by studiować w Berklee College of Music. Mieszkając nadal w Bostonie dołączył do Illinois Jacquet Quintet z wielkim innowatorem basu Slamem Stewartem, by dać występ w osławionym nowojorskim Village Vanguard. Illinois Jacquet przedstawił go innowatorowi gry na hi-hacie, mistrzowi perkusji “Papie Jo” Jonesowi.
Dzięki kolejnej rekomendacji Illinoisa Jacqueta, Eric zagrał z wielkim jazzmanem Lionelem Hamptonem.

Eric występował w Nowym Jorku, Lagos, Nigerii, Londynie, Rzymie Madrycie, Montreux, Barcelonie, Gdyni, Mediolanie, Tokio, Genewie, Zurichu, Paryżu, Marysylii, Lyonie, Sztokholmie, Salzburgu, Wiedniu, Warszawie, Valettcie, Malcie.