Od 22 do 25 października w Koszalinie odbędzie się Hanza Jazz Festiwal to wydarzenie adresowane przede wszystkim do młodych muzyków, a także do fanów muzyki jazzowej z całej Polski. To również miejsce wymiany doświadczeń muzycznych zarówno między uczestnikami, jak wykładowcami; miejsce zabawy, nawiązywania kontaktów oraz pierwszych występów przed publicznością.

Celem Hanza Jazz Festiwal jest sprowokowanie dialogu między młodymi artystami oraz doskonalenie warsztatu muzycznego uczestników. Festiwal zachęca do aktywnego uczestnictwa w kulturze oraz poznawania jazzu nie tylko uczestników warsztatów, ale i widzów, mieszkańców miasta oraz turystów. HJF spełnia ważną rolę edukacyjną, poprzez wykłady przybliżając szerokiej rzeszy widzów ambitną i trudną w odbiorze muzykę jazzową, co podnosi poziom wiedzy i kompetencji kulturalnych naszego społeczeństwa. Hanza Jazz Festiwal zwiększa poziom atrakcyjności Koszalina, zarówno dla mieszkańców jak i turystów . Koszalin zyskuje miano miasta otwartego, ciekawego, gdzie rozwój kultury jest jednym z nadrzędnych celów władz. Wpływa to korzystnie na odbiór miasta zarówno przez mieszkańców, jak i przyjeżdżających tu gości. Ogromne znaczenie ma również promocja naszego regionu poprzez środki masowego przekazu w całej Polsce. Od lat naszymi patronami są tak prestiżowe media jak Jazz Radio, TVP, czy Jazz Forum – ogólnopolski jazzowy miesięcznik, w którym reklamujemy co roku Koszalin.

Hanza Jazz Festiwal-kopia

Centrum Kultury 105 w Koszalinie zaprasza na jubileuszową, dziesiątą edycję Hanza Jazz Festiwal.
W tym roku wystąpią prawdziwe sławy jazzu. Na jedyny koncert do Polski przyjedzie Takuya Kuroda, który wydał w tym roku świetnie przyjętą płytę w Blue Note Records. Zagra też Marcin Wasilewski Trio wraz ze szwedzkim saksofonistą Joakimem Midlerem. Muzycy wydają swoją nową płytę i Koszalin znalazł się na trasie światowego tourne. Zaznaczyć należy, że członkowie Marcin Wasilewski Trio pochodzą z Koszalina. To tu ukończyli szkołę muzyczną. Na zakończenie Hanza Jazz Festiwal wystapi żywa legenda polskiego jazzu czyli Zbigniew Namysłowski ze swoim kwintetem. W trakcie festiwalu zobaczymy też młodych zwycięzców festiwalu Jazz Nad Odrą czyli NSI Quartet oraz międzynarodowy skład Yvone Sanchez, Jonathan Ramirez Garcia i Levandek Trans-formations. Do tego konkurs dodamy jazzowy dla zespołów, warsztaty wokalne prowadzone przez Yvone Sanchcez oraz wieczorne jam sessions. Jesienią Koszalinem znowu zawładnie jazz!

Plan festiwalu:

 • 22.10
  godz. 20:00 – koncert inauguracyjny – Filharmonia KoszalińskaMarcin Wasilewski Trio w/ Joakim Midler – wstęp wolny (obowiązują wejściówki)
 • 23.10
  godz. 17:00 – Club105 – przesłuchania konkursu jazzowego
  godz. 20:00 – sala widowiskowa CK105Yvone Sanchez, Jonathan Ramirez Garcia, Levandek Trans-formations – bilety w cenie 10zł
  godz. 22:00 – jam session w pubie Kawałek Podłogi
 • 24.10
  godz. 17:00 – Club105 – przesłuchania konkursu jazzowego
  godz. 20:00 – sala widowiskowa CK105 – NSI Quartet, Takuya Kuroda – bilety w cenie 30zł
  godz. 23:00 – jam session w pubie Graal
 • 25.10
  godz. 20:00 – zakończenie festiwalu – sala widowiskowa CK105 – koncert laureatów konkursu, Zbigniew Namysłowski Quintet – bilety w cenie 10zł

Planowany jest też karnet na trzy wieczory w cenie 40zł. Informacje na temat odbioru wejściówek oraz sprzedaży biletów i karnetów podane zostaną w późniejszym terminie.

Regulaminy, karty zgłoszeniowe konkursu i warsztatów dostępne tutaj.