Dwaj znakomici hiszpańscy gitarzyści – Carles Benavent i Carlos Piñana – zagrali koncert poświęcony pamięci zamarłego w tym roku Mistrza Flamenco. Ich występ uświetnił udział perkusisty Miguela Orengo oraz tancerki flamenco Agaty Teodorczyk.

Paco de Lucía, określany mianem „najlepszego gitarzysty flamenco wszech czasów” zmarł w lutym tego roku na atak serca, pozostawiając po sobie artystów, dla których jego muzyka stała się inspiracją i natchnieniem do dalszej twórczości. Jednym z kontynuatorów dorobku Paco de Lucíi jest właśnie Carlos Piñana, należący do grona najlepszych współczesnych wykonawców flamenco.

Z kolei grający na fretlessie Carles Benavent to prawdziwy fenomen w świecie muzyki flamenco. Artysta jest samoukiem, który po gitarę basową sięgnął z fascynacji do bluesa i rocka. Jednak po kilku latach porzucił te style muzyki na rzecz flamenco, stając się jednym z pionierów gry na gitarze basowej w tym nurcie. Przyniosło to gitarzyście ogromną sławę i umożliwiło mu przyłączenie się do niepowtarzalnego sekstetu Paco de Lucíi. Niezwykle owocna współpraca tych dwóch artystów trwała ponad 25 lat!!

Te dwa doskonałe gitarowe brzmienia – Benaventa i Piñany – uzupełnił jeszcze perkusista Miguel Ángel Orengo oraz polska choreografka i tancerka flamenco – Agaty Teodorczyk.

W takim składzie koncert Tributo to Paco de Lucía był realnym dowodem na to, że jego muzyka wciąż żyje, inspiruje i pozostawia dużo przestrzeni dla dalszych artystycznych poszukiwań.

[AFG_gallery id=’68’]