Koncert „100 lat gitary” to doskonała okazja, by poznać wyjątkowe kompozycje gitarowe europejskich mistrzów XX wieku. Na spotkanie zabierze nas znakomity włoski gitarzysta Antonio Fruscella, który wystąpi 4. października w ramach 17. Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego GITARA+.

Antonio Fruscella ukończył Konserwatorium Muzyczne w Campobasso we Włoszech. Następnie doskonalił grę na gitarze klasycznej w Konserwatorium Aubervilliers-La Courneuve w Paryżu pod kierunkiem słynnego Alberto Ponce. W trakcie swojej edukacji muzycznej Antonio Fruscella uczestniczył również w kursach prowadzonych przez najwybitniejszych europejskich gitarzystów, takich jak: D. Russell, O. Ghiglia, L. Zea, G. Listes, A. Valente.

Obecnie gitarzysta ma już na swoim koncie liczne występy na festiwalach i koncertach międzynarodowych w Europie, Ameryce Środkowej i na Bliskim Wschodzie. Każdego roku wyjeżdża w trasę koncertową po Europie, w czasie której występuje solo lub w duecie z pianistką Ranią Debes. Założony razem z nią w 2001 roku Duo Debs-Fruscella doczekał się dwóch nagrań płytowych Momenti Samai i Opus Mixtum. Na co dzień Antonio Fruscella pracuje jako nauczyciel gitary w Konserwatorium Muzycznym w Melun we Francji.

W sobotę, 4. października, Antonio Fruscella zagra solowy koncert w Centrum Kultury Agora we Wrocławiu. Artysta wykona utwory pięciu kompozytorów, których dzieła ukształtowały gitarową muzykę klasyczną XX wieku. Fruscella sięgnie do twórczości N. Coste, J. Turiny, M.C. Tadesco, E. Pujola i F. Tarregi. Gitarzysta wykona także utwór Alma, współczesnego włoskiego kompozytora S. Iannarelliego, który został napisał właśnie z myślą o Fruscelli.

Występ Antoniego Fruscelli odbędzie się w ramach Wrocławskiego Festiwalu Gitarowego Gitara+, który w tym roku ma już swoją XVII edycję. Rozpoczęcie koncertu przewidziano na godzinę 18:00.

Więcej na: http://www.gitaraplus.pl/event/carles-benavent-carlos-pinana/

Antonio Fruscella
100 lat gitary
Sobota, 04.10.2014, godz. 18:00
Centrum Kultury Agora, ul. Serbska 5a
17. Wrocławski Festiwal Gitarowy GITARA+
Organizator: Wrocławskie Towarzystwo Gitarowe www.gitaraplus.pl
Bilety do nabycia na www.tbox24.pl, www.sklep.gitara.wroclaw.pl oraz przed koncertami.
Cena: 35 zł (normalny) i 25 zł (ulgowy).