29 września w Warszawie na scenie Pardon, To Tu odbędzie się jedna z nielicznych okazji, aby zobaczyć mistrza improwizatora, pianistę Pat’a Thomas’a! Brytyjczyk jest przede wszystkim kojarzony ze współpracy z takimi artystami jak Derek Bailey, Mats Gustafsson, Tony Oxley i Thurston Moore. Wystąpi z jednym z najlepszych kontrabasistów ‘młodego pokolenia’ – Duńczykiem Adam’em Pultz Melbye i z prawdziwą postacią skandynawskiej sceny muzyki improwizowanej – Duńczykiem, producentem, kompozytorem, perkusistą Peter’em Ole Jørgensen. Zapraszamy!

Pat Thomas – piano / electronics
Adam Pultz Melbye – double bass
Peter Ole Jørgensen – drums

Pat Thomas Adam Pultz Melbye Peter Ole Jørgensen

∆ Pat Thomas – jest w centrum brytyjskiej improwizacji od lat 80-tych i jest w równym stopniu twórczy odtwarzając kasety magnetofonowe, grając na syntezatorach czy na fortepianie. Jego niepowtarzalne podejście do produkcji dźwięku zaowocowało współpracą z licznymi artystami, jak Derek Bailey, Mats Gustafsson, Tony Oxley i Thurston Moore.

∆ Adam Pultz Melbye – jest kluczowym członkiem duńskiego kolektywu muzycznego Barefoot Records, koncertował i nagrywał z Peterem Brötzmannem, Paulem Lovensem, Fredem Lonberg-Holmem, Johannesem Bauerem i Geraldem Cleaverem. Jego wyjątkowe i mocno fizyczne obchodzenie się z kontrabasem i możliwości dźwiękowe jego instrumentu są udokumentowane w licznych nagraniach, zwłaszcza na solowym albumie Gullet.

∆ Peter Ole Jørgensen -perkusista, producent, kompozytor. Jest obecnie jedną z najważniejszych postaci (freeform / improscene) skandynawskiej sceny muzyki improwizowanej. Od dwóch ostatnich dekad jest bardzo kreatywnym uczestnikiem wielu muzycznych zjawisk. Od lat komponuje muzykę do baletu, filmu, performansu a także dla zespołów z którymi pracuje.

Członek: Sweetheart in a Drugstore, David Thomas & Foreigners, The Wild Mans Band z Peterem Brötzmannem, Cockpit Music, Global Guaranty Orchestra, Ghost In The Machine z Evanem Parkerem a takze Dog God.

Współpracuje i nagrywa z takim muzykami jak: David Moss, Phil Minton, Axel Dörner, Steve Lacy, Mats Gustafsson, Thomas Lehn, Frank Lowe, David Thomas, Evan Parker, Alan Silva, Pat Thomas, Peter Brötzmann, Johannes Bauer, David Moss, Herb Robertson, & Sirone.

Ostatni projekt Petera Ole to duet “Live Free or Diet” z wokalistą z kultowej grupy Pere Ubu, Davidem Thomasem.