Na festiwalowej scenie pojawił się koreański duet Su: m, tworzący oryginalny mariaż tradycyjnych brzmień i współczesnych kompozycji. Drugą gwiazdą wieczoru był król abisyńskiego soulu Mahmoud Ahmed, którego występ porwał warszawską publiczność do tańca.

A wszystkich, którzy po wczorajszym koncercie chcą dowiedzieć się więcej o etiopskiej muzyce i literaturze, zapraszamy na dzisiejsze spotkanie „Kierunek Etiopia” o godz. 17. W namiocie festiwalowym poprowadzi je dziennikarz Polskiego Radia Kuba Borysiak. Jego gośćmi będą: Michal Lipszyc – wybitny tłumacz literatury, pod którego redakcją powstał najnowszy numer „Literatury na świecie” poświęcony Etiopii oraz Francis Falceto – odkrywca i promotor etio-jazzu, wydawca ponad 30 płyt „Ehtiopiques”. O kulturze i historii rodzinnego kraju Mahmouda Ahmeda opowie także dr Hanna Rubinkowska-Anioł. A swoim świeżym spojrzeniem na muzyczne tradycje Etiopii podzieli się reżyser Maciej Bochniak. (Wstęp bezpłatny)

Wieczorem na festiwalowej scenie jako pierwszy pojawi się mistrz morny z Wysp Zielonego Przylądka Zé Louis. A potem publiczność rozgrzeją Brazylijczycy z Barbatuques.

X WFSK Sum 1987

X WFSK Sum 1965 X WFSK Sum 1897

X WFSK Mahmoud Ahmed 1775

X WFSK Mahmoud Ahmed 1736