Dzisiaj o godzinie 20.00 w ramach festiwalu Joli Bord de’l Art Piękny Brzeg Sztuki odbędzie się koncert Adria Orkiestra i Lala Czaplicka. Artyści wykonają piosenki Władysława Szpilmana”.

Adria Orkiestra i Lala Czaplicka

Adria Orkiestra i Lala Czaplicka w składzie:Lala Czaplicka – wokal; Grzegorz Lalek – skrzypce; Anna Wandtke – skrzypce; Urszula Borkowska – fortepian/aranżacje; Piotr Malicki – gitara; Rafał Grząka – akordeon; Piotr Maślanka – perkusja; Sebastian Wypych – kontrabas

Piosenki wykonuje Lala Czaplicka – córka Jerzego Czaplickiego – światowej sławy śpiewaka, który w latach trzydziestych ubiegłego stulecia współpracował z orkiestrami Petersburskiego i Golda – występując w legendarnym lokalu przedwojennej Warszawy – ADRII. Orkiestra ADRIA nawiązuje składem i idiomem brzmieniowym do zespołów występujących w międzywojennych lokalach i teatrach rewiowych stolicy. W składzie Orkiestry ADRIA znajdują się wyśmienici muzycy na co dzień grający w zespołach takich jak Tangata Quintet, Machina del Tango, Kameleon i The New Art Ensemble.

Program prezentowany był w Filharmonii Podkarpackiej podczas nadzwyczajnego koncertu poświęconemu pamięci Władysława Szpilmana z udziałem Małżonki oraz Syna Władysława Szpilmana.

W programie m.in. piosenki takie jak:

  • Nie wierzę piosence (sł. B.Brok)
  • W małym kinie (sł.L.Starski)
  • Deszcz (sł.K.I.Gałczyński)
  • Sto lat (sł.H.Kołaczkowski)

Nie ma szczęscia bez miłości (sł.H.Szpilman) Cicha noc (sł.R.Sadowski) Pójdę na stare miasto (E.Fiszer) Tak mało cię znam (sł.J.Jurandot) Jeśli kochasz się w dziewczynie (sł.E.Szlechter) Czerwony autobus (sł.K.Winkler) Nocami i dniami (sł.K.Winkler)

cena biletu – 40 zł normalny, 20 zł ulgowy (uczniowie, studenci, emeryci)