Sprawdźcie maile!

Pytanie: Pierwszego dnia 10 edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur zagra koncert afrykański trębacz jazzowy:Hugh Masekela. Który raz muzyk odwiedzi Polskę?
Odpowiedź: Po raz pierwszy

Festiwal Skrzyżowanie Kultur, zainicjowany przez władze Stolicy w 2005 roku, a organizowany od początku przez Stołeczną Estradę, to prezentacja najciekawszych zjawisk z zakresu muzyki i kultury świata, jedno z największych wydarzeń tego rodzaju w Polsce i w naszej części Europy. W ciągu dziewięciu lat istnienia Festiwal trwale zaistniał na kulturalnej mapie Warszawy, zbudował swój charakter i prestiż, a także stworzył własny, wierny krąg odbiorców. W jego ramach swoją twórczość zaprezentowało dotychczas ponad 177 artystów indywidualnych i grup z ponad 60 krajów.

Największe w Polsce święto muzyki świata zmieniło Warszawę i warszawiaków. Otworzyło publiczność na odległe brzmienia i kultury. Podczas jubileuszowej edycji, od 24 do 28 września można będzie zobaczyć i usłyszeć wszystko, co jest znakiem rozpoznawczym festiwalu: znakomitych muzyków, oryginalny, niekomercyjny repertuar i opowieści o świecie, w którym tradycja jest niewyczerpanym źródłem inspiracji.

Z tej okazji mamy dla Was konkurs! Do wygrania jest płyta z muzyką festiwalową. Należy odpowiedzieć na pytanie. Pierwszego dnia 10 edycji Festiwalu Skrzyżowanie Kultur zagra koncert afrykański trębacz jazzowy:Hugh Masekela. Który raz muzyk odwiedzi Polskę?

Odpowiedzi możecie wysyłać na adres damian@jazzsoul.pl czekamy do 18 września do godziny 23:59.