30 września wybitna perkusistka zaprezentuje na Ethno Jazz Festival autorski projekt. Gościem specjalnym koncertu w Starym Klasztorze będzie światowej sławy amerykański trębacz Jeremy Pelt.

Jeremy Pelt

fot. Gulnara Khamatova

Od przyjazdu do USA w 2010 roku kariera Doroty Piotrowskiej rozwija się w zawrotnym tempie. Współpraca z wybitnymi muzykami światowego jazzu, wśród których wymienić należy takie nazwiska, jak: George Garzone, Sam Newsome, Stacy Dilliard, Mike Rodriguez, Lafayette Harris, Benito Gonzales, Anthony Wonsey, Eric Wyatt, Greg Lewis, zaowocowała koncertami w najlepszych nowojorskich klubach jazzowych: Iridium, Smalls, Zinc Bar, Cornelia Street Jazz Café czy Lenox Lounge. Piotrowska występowała również w najbardziej prestiżowych salach koncertowych świata: Carnegie Hall czy Lincoln Center Avery Fisher Hall.

Na nowojorskiej scenie jazzowej Dorota znana jest z kompozycji, które obejmują nowoczesne motywy zakorzenione w tradycyjnych rytmach. Jej zespół jest żywą mieszanką muzyków łączącą neo-bop i wpływy muzyki latynoskiej z odniesieniem do tańca i literatury.

Ethno Jazz Festival
Dorota Piotrowska Project
30.09.14 godz. 20.00
Klub muzyczny Stary Klasztor
ul. Purkyniego 1
Wrocław

bilety:
35 zł – miejsca siedzące
25 zł – miejsca stojące (studenci I uczniowie) i siedzące (seniorzy 60+)