W ubiegły weekend (tj. 5-7 września) w stolicy zorganizowany został specjalny projekt “Warszawa jest trendy“, podczas którego odbyło się 50. różnych imprez (muzycznych, teatralnych czy turystycznych), w tym m.in. piąta edycja koncertu, zatytułowanego “Chopin na Krakowskim Przedmieściu“.

W trakcie wydarzenia poświęconego twórczości jednego z najwybitniejszych kompozytorów i pianistów swój repertuar zaprezentował m.in. Paweł Pawlik, który wystąpił na scenie przy Kolumnie Zygmunta, gdzie zagrał najpopularniejsze kompozycje napisane przez Chopina.

Niecałe dwie godziny później, kilka metrów dalej, bo na scenie przy Skwerze Hoovera, odbył się równoległy koncert ku czci artysty. Podczas spotkania usłyszeliśmy pięć różnych, ale równie przyjemnych prezentacji, w tym m.in. Rafała Rokickiego Trio, w skład którego wszedł pianista Rafał Rokicki, kontrabasista Michał Kapczuk i perkusista Paweł Dobrowolski. Zespół przygotował siedem aranżacji utworów z dorobku Chopina, a w każdym z nich na pierwszym planie pojawiał się inny instrument – raz na przodzie grał kontrabas, by w kolejnym wykonaniu ustąpić miejsca spokojnym klawiszowym brzmieniom.

Podczas wieczoru swoje programy zagrali także m.in. Krzysztof Herdzin Trio, którzy zaprezentowali materiał z ich płyty zatytułowanej “Chopin“, a także zachwycająca swoim głosem Lora Szafran. Wokalistka postanowiła przypomnieć słuchaczom swój program pt. “Chopin PodCieniami“, wykonaniem którego porwała chyba wszystkich zgromadzonych w Skwerze. W trakcie ponad czterogodzinnego wydarzenia na scenie pojawiła się też Julia Singalewicz oraz Andrzej Olejniczak Władysław Sendecki Quartet, którzy zagrali porywający program “New Eye on Chopin“.

Po wysłuchaniu wszystkich koncertów nie pozostało nam nic innego, jak oczekiwać przyszłorocznej edycji projektu oraz powrotu “Chopina na Krakowskim Przedmieściu”.