Przekonanie, że światy muzyki i gwiazd są sobie bliskie towarzyszyło człowiekowi zawsze. Dla starożytnych Greków wszechświat był synonimem ładu i harmonii. Pitagoras szukał w kosmosie muzyki sfer. Johannes Kepler odnalazł w ruchach planet rzeczywistą harmonię. Jak połączenie jazzu i rozgwieżdżonego nieba wpłynie na nas? Koniecznie trzeba się przekonać! Zapraszamy na niezwykłe koncerty, podczas których nie tylko posłuchamy dobrze znanych standardów, ale także będziemy świadkami prawdziwych jam sessions.

Lubisz jazz i improwizację? Raz w miesiącu wyniesiemy Cię na „Orbitę Jazzu”, koncerty podczas których usłyszysz zarówno znane standardy, jak i prawdziwe kosmiczne improwizacje w duchu fussion czy awangardy. Koncertom towarzyszyć będą wizualizacje nieba na kopule planetarium. Obrazy nieba, kosmosu oraz najodleglejszych zakątków Wszechświata staną się inspiracją dla wykonawców, którzy stworzą dla nich muzyczną ilustrację w czasie realnym. Motywy kosmiczne wygenerują dźwięki różnych instrumentów, ale i sami muzycy wpłyną również na to, co widzowie będą mogli zaobserwować na ekranie. To trzeba zobaczyć i usłyszeć!

W 2014 roku zagrają m.in.: Kamil Urbański, Magnolia Acoustic Quartet, Aldona Nawrocka, Tomasz Woźniak, Szabolcs Esztenyi, Interplay Jazz Duo, Hob-beats Percussion Duo, Piotr Szmidt Trio, Jakub i Dawid Lubowicz, Wojtek Błażejczyk.

OrbitaJazzLarge

  • 19 września – Smooth Jazzy Night

Koncert wokalistki Izabeli Puk oraz gitarzysty Krzysztofa Wolińskiego, na który złożą się utwory autorskie, standardy jazzowe jak i znane przeboje muzyki światowej w specjalnie przygotowanych na ten wieczór aranżancjach.
Bilety już w sprzedaży.

  • 10 października – Kosmiczne improwizacje

Zagrają Dawid Lubiwicz i Jakub Lubowicz. Koncert na skrzypce i fortepian.
Bilety wkrótce w sprzedaży.

  • 14 listopada – Cosmic Live Electronic

Zagra Wojciech Błażejczyk. Koncert na gitarę i elektronikę.
Bilety wkrótce w sprzedaży.

  • 12 grudnia – Smooth Jazzy Night

Zagrają Aldona Nawrocka i Tomasz Woźniak. Koncert na fortepian i trąbkę.
Bilety wkrótce w sprzedaży.

Uwaga – W wyjątkowych sytuacjach może nastąpić zmiana wykonawcy i repertuaru.