W dniu wczorajszym Alicia Keys zaprezentowała fragment swojego nowego singla – We Are Here”.

Oprócz premiery teledysku, wokalistka wystosowała specjalną wiadomość dla wszystkich jej fanów:

W dniu, w którym pisałam tę piosenkę, siedziałam z grupą ludzi w różnym wieku i pytaliśmy się: “Czemu tu jesteś?”. Czemu ja tu jestem?? To naprawdę mnie dotknęło. Zdałam sobie sprawę, że nikt wcześniej nie zadał mi tego pytania.
Jako, że przygotowuję się do narodzin dziecka, nie mogę pomóc ani nawet myśleć o świecie, na który chcę wprowadzić moje potomstwo. Nieważne, skąd jesteśmy, kiedy patrzymy na dzisiejszy świat, wszyscy może poczuć rosnącą frustrację i ochotę na zmianę. A my wszyscy mamy głos – potrzebujemy tylko dowiedzieć się, co zrobić, by był słyszalny.
Mam wizję, która – mam nadzieję – jest czymś więcej, niż marzeniem, które wiem, że może być naszą rzeczywistością.
Wierzę w uprawnioną, światową społeczność opartą na prawdziwym znaczeniu równości – gdzie my wszyscy jesteśmy jednym człowiekiem, niezależnie od rasy, religii, płci, kodu pocztowego, systemu wierzeń czy orientacji seksualnej. (…) Wierzę w świat, w którym każde narodzone dziecko otrzymuje jakościową edukację (…).
Wierzę we wzajemny szacunek i współpracę między wszystkimi ludźmi i narodowościami. Nadszedł czas zakończyć wreszcie wszystkie formy niesprawiedliwości rasowej wobec naszych czarnych braci i sióstr oraz wszystkich ludzi o innym kolorze skóry.
Wierzę w koniec więziennego kompleksu przemysłowego w Ameryce i w odnowiony system sprawiedliwości oparty na uczciwości i prawdzie.
Wierzę w międzynarodową, globalną opiekę zdrowotną opartą na Medycynie Integracyjnej, takiej, w której nasze ciała są traktowane jak jeden system oraz takiej, której możemy pomóc kontrolować rozprzestrzenianie się takich chorób, jak AIDS, malaria, gruźlica czy ebola.
Wierzę, że mamy możliwość przerwania nędzy, ucisku i beznadziei, która często rodzi rozpacz, agresję i przemoc.
Wierzę w zdroworozsądkowe prawa na użycie broni, które uchronią dzieci, rodziny i społeczeństwo od niepotrzebnej przemocy.
Wierzę w Pokój, Miłość i Jedność.
Wierzę, że ta wizja może stać się rzeczywistością.
I, to nie jest o mnie, tylko o NAS.
Razem może zrodzić życzliwy i bardziej pokojowy świat dla WSZYSTKICH dzieci.
Nasze dusze zostały połączone tak, że możemy kochać się nawzajem, nasze siostry i naszych braci. Jesteśmy tutaj. Jesteśmy tutaj dla nas wszystkich. Stąd też tytuł utworu – #WeAreHere.

Nad nowym albumem Keys pracuje m.in. Pharrell Williams, który został producentem materiału. Jak przyznała w jednym z wywiadów wokalistka:

To, co wiem, to fakt, że jest to najlepsza muzyka, jaką kiedykolwiek zrobiłam. To jest naprawdę ekscytujące mieć możliwość takiego wzrostu, taką szansę. (…) Muzyka na płytę jest praktycznie gotowa, już niedługo będziecie mogli usłyszeć część nowego materiału.

Dzisiaj możemy posłuchać całości!